JS ile sayfa yönlendirme

sberkaysimsek

Picopat
Daha fazla  
Selamlar.
İstediğimi anlatayım ben size. Benim kullanıcı panelim var. Bu kullanıcı birden fazla firmayı yönetiyor. Yönettiği firmaları da panelinden seçip session değiştiriyor.

Yapmak istediğim ise şu: Örneğin ben araç listesindeyken firma (session) değiştirirsem, bu beni değiştirdiğim firmanın dashboard/ana sayfasına yönlendiriyor. Ama ben kaldığım yerden devam etmek istiyorum. A firması araç listesindeyken B firmasına geçiş yaptığımda, B firması araç listesinde işime devam edeyim istiyorum.

Ben bu işlemi JS ile yaptım.

Kodları çekmem engellendiği için formatı düzgün yazamadım. Şimdiden özür dilerim. Syntax'a aldırış etmeyin. Bana sadece akıl vermenizi istiyorum. Bilmediğim bir yol var. Onu öğrenmek istiyorum.

Kod:
function sessionDegistir(){

$.ajax({

// backend session değiştiriyorum

.success :

{

window.location = window.location.origin; //burası dashboard 'a yönlendiriyor.

}

})

}

"window.location" URL bilgilerini atmayı denedim. Yani Controller + Action olarak yazıp denedim. Yönlendirme başarılı oluyor. Fakat session değişmiyor. Yani üst taraftaki ajax kısmı çalışmamış gibi davranıyor. Bu seneryoyu uygulayabileceğim bir yol var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
yazdığın script bu yapıda devreye girmez.
Ajax isteğinin success metoduna callback function yazarak istediğin kodları tetikleyebilirsin.
Aşağıdaki şekilde deneyebilirsin.
Jquery ajax API dökümanını biraz incelemelisin.

[CODE lang="javascript" title="ajax"]$.ajax('/adres', // request url
{
success: function (data, status, xhr) {
}

});[/CODE]

Yazdığın script bu yapıda devreye girmez.
Ajax isteğinin success metoduna callback function yazarak istediğin kodları tetikleyebilirsin.
Aşağıdaki şekilde deneyebilirsin.
Jquery ajax API dokümanını biraz incelemelisin.

[CODE lang="javascript" title="ajax"]$.ajax('/adres', // request url
{
success: function (data, status, xhr) {
}

});[/CODE]

Syntax'a önem vermeyin. Çalışmayacağını biliyorum, sadece akıl vermenizi istiyorum diye koyu renk yapıp altını çizdim.

yok syntax değil. Değiştirme kodunu success metodunun içerisine alırsan çalışması lazım.
sen ajax fonksiyonun içerisine yazmışsın.

Geri
Yukarı