JS'de iki değer neden birbirine eşit çıkmıyor?

• Konuyu başlatan 11Pro
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 422

11Pro

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Şöyle bir kodum var:

async function login() { try { const id = await inquirer.prompt({ name: 'Function_ID', type: 'input', message: 'Enter your Foundation Id:', default() { return '[UNSPECIFIED]' }, }); const password = await inquirer.prompt({ name: 'Function_PassCode', type: 'input', message: 'Enter your PassCode:', default() { return '[UNSPECIFIED]' }, }); inputid = id.Function_ID; inputpassword = password.Function_PassCode; console.log(inputid) console.log(inputpassword) //girilen bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek için const filePath = `./Data/Personel-Database/${inputid}.txt`; const data = fs.readFileSync(filePath, 'utf-8'); inputid = String(inputid); inputpassword = String(inputpassword); // dosyadaki verileri ayır let lines = data.split('\n'); let name = lines[0].split(': ')[1]; let clearance = lines[1].split(': ')[1]; let expertise = lines[2].split(': ')[1]; let userid = lines[3].split(': ')[1]; let userpassword = lines[4].split(': ')[1]; userid = String(userid); userpassword = String(userpassword); if (inputid == userid) { if (inputpassword == userpassword) { console.log("Welcome", chalk.bgWhite.black(userid)) await Main() } else { console.log("Şifren yanlış") } } else { console.log("kullanıcı idsi yanlış") } } catch (error) { // Eğer bir hata oluştu, bu bloğa girer ve 'error' değişkeninde hata yazması gerek çalışcakmı bilmiyom console.error('Bir hata oluştu:', error); } }

Emirhan.txt belirtilen yolda gerçektende var ve giriş olarak Id kısmına Emirhan şifre kısmına da 7274 girilmesine rağmen ve bunlar doğru olmasına rağmen "kullanıcı idsi yanlış" çıktısını alıyorum. ChatGPT'ye bile sordum olmadı.

Ne kadar lazım olur bilmiyorum ama txt belgesinin içeriği şu şekilde:

Name: Emirhan
Clearance: 05 Council
Job: daha bişey bulamadım buraya
Id: Emirhan
Password: 7274

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden ilk dil olarak Python öğrenilmemeli adlı çalışma gibi olmuş.
String(userpassword) nedir(!)

String'i split ederken white space veya new line (\n) ile ayırıyor olabilirsin. String'leri trim etmeyi dene. Ve mümkünse plaint txt yerine json, yml veya en azından csv formatında tutman daha mantıklı olacaktır.

Kod zaten spagetti olduğu için daha fazla yorum yapmak istemiyorum.

Neden ilk dil olarak Python öğrenilmemeli adlı çalışma gibi olmuş.
String(userpassword) nedir(!)

String'i split ederken white space veya new line (\n) ile ayırıyor olabilirsin. String'leri trim etmeyi dene. Ve mümkünse plaint txt yerine json, yml veya en azından csv formatında tutman daha mantıklı olacaktır.

Kod zaten spagetti olduğu için daha fazla yorum yapmak istemiyorum.
Kanka sakin ol en iyisi benim demenin farklı yolları da var. : D
Şaka bir yana 13 yaşındayım ve bazı şeyleri becerememem normal değil mi? Çok fazla üzerime gelme lütfen. Daha önce Python'da yml kullanmıştım js'de yml kullanmayı öğreten makale varmı?

Kanka sakin ol en iyisi benim demenin farklı yollarıda var. : D
Şaka bi yana 13 yaşındayım ve bazı şeyleri becerememem normal değil mi çok fazla üzerime gelme lütfen. Daha önce Python'da yml kullanmıştım JS'te yml kullanmayı öğreten makale var mı?
??? En iyisi benim demek istesem bunu açık bir şekilde söyleyebilirim. Pasif agresif bir şekilde satırların arasında saklayacak değilim.

Benim eleştirim bir dile başlayıp yarım yamak bir şeyler öğrenildikten sonra daldan dala atlar gibi yeterli araştırmanın yapılmada spagetti kod yazılması ve sorunun farklı şeylerde aranması.

JavaScript dünyasında genel olarak JSON kullanılır ancak bazı kişiler daha rahat okunabilmesinden dolayı yml/yaml da tercih edebiliyor.

npm üzerindeki README'nin yeterince güzel bir kaynak olduğunu düşünüyorum.

Bkz.

En iyisi benim demek istesem bunu açık bir şekilde söyleyebilirim. Pasif agresif bir şekilde satırların arasında saklayacak değilim.

Benim eleştirim bir dile başlayıp yarım yamak bir şeyler öğrenildikten sonra daldan dala atlar gibi yeterli araştırmanın yapılmada spagetti kod yazılması ve sorunun farklı şeylerde aranması.

JavaScript dünyasında genel olarak JSON kullanılır ancak bazı kişiler daha rahat okunabilmesinden dolayı yml/yaml da tercih edebiliyor.

NPM üzerindeki Readme'nin yeterince güzel bir kaynak olduğunu düşünüyorum.

Bkz.

Küçücük çocuğa ne eleştirisi yapıyorsunuz? Güzelce anlat. Nefret ettirme. Sevdir! Aktif, pasif agresiflik yapmayınız! Agresiflik yapmayınız! Güzelce sevdirerek anlatınız! 😐

Geri
Yukarı