JSON uygulaması için dosyalar nasıl olmalı?

Hollywoo

Hectopat
Kod:
["aaa"]
["aaa","bbbb"]
["aaa","bbbb","cccc"]

Yeni yeni JSON kullanmaya başlıyorum. Birkaç sorum var.
1- Alarm uygulaması yapıyorum. Saatler, tarihler ve alarm adları için ayrı 3 tane JSON dosyası oluşturmalı mıyım? Yani böyle tüm bilgiler tek JSON dosyasında olursa karışıklık olur mu?
2- Listeye her yeni eleman eklediğimde yukarıdaki gibi oluyor. Normalde olması gereken böyle mi?
3- İçindeki alarmları nasıl veri olarak kullanacağım? Yani şimdi önceden eklenmiş alarmın bilgileri şu anki zamana eşitse alarm çaldırması için verileri nasıl alacağım?

Alarm uygulaması yapıyorum. Saatler, tarihler ve alarm adları için ayrı 3 tane JSON dosyası oluşturmalı mıyım?
Ne yaptığını tam olarak biliyor musun?
Bence şu tarz kullanım işini görür.
JSON:
{
    "name" :"test",
    "date" :"20.07.2021",
    "time" : "09:30"
}
Date ve time birleştirilebilir. Tüm alarmları bu objeden türeyen bir array tanımlayarak yaparsın olur biter.
Normalde olması gereken böyle mi?
Json için 2 önemli kavram var. 1-key, 2-value. Sen burada array olarak tutmuşsun. Bunun yerine yukarıdaki tanıma uygun bir array yaparsan 3 farklı arraye gerek kalmaz.
İçindeki alarmları nasıl veri olarak kullanacağım?
Kullandığın dile göre değişir. Json parse ile gelen veriyi parse edip verileri alıcaksın. Çoğu dilde json parse işlemi vardır.

Bence şu tarz kullanım işini görür.
JSON:
{
    "name" :"test",
    "date" :"20.07.2021",
    "time" : "09:30"
}

Bunu nasıl oluşturabilirim? Kısa bir şekilde anlatırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Kullandığın dile göre değişir. Json parse ile gelen veriyi parse edip verileri alıcaksın. Çoğu dilde json parse işlemi vardır.
C# kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı