Jungle taktikleri

Öğrenmek istiyorum. Hocam o kadar elmas 2 siniz. Nasıl bronz2 den 6 maçta 6 win yapıp çıkarım? Bir yardım edin.

Hocam olaf alıyorum ölümüm çok oluyor niye acaba bir yerde hata yapıyorum keşke çözsem 😂.
Oyun bilgisi dedim biraz açmak gerekirse: Nerede base atıp nerede pushlanması. Nereye tp atılacağı. Ne zaman ejder başlanacağı falan.

O kadar anlattım dedim bi mastera kasalım karşıma bir trundle geldi 10 lp gitti hüü.

Sizin yaptığınız en önemli hatalar şunlar;

1-karakterin orta oyun da düşüyorsa orta oyun da agresif oynaman lazım örnek olarak Olaf'ı alırsak Olaf oyun başı güçlü 1200'lük Gordrinker'ın küçük itemini alınca ormanı hızlanıyor gordrinker bitirince ise 1V1 de alınması imkansız oluyor. 3V1 önden dalıp takım arkadaşların gelene kadar adamı kesip çıkabilirsin o kadar güçlü oluyor. Eğer zaten güçlüyüm deyip rehavete kapılırsan ve oyunu uzatırsan bakmışsın Vayne ve desteği Lulu seni yavaş yavaş eritiyorlar.

2-karakterin inceliklerini bilmen lazım Olaf'ın canı azalınca ormanı daha hızlı döner pasifinden dolayı mavi güçlendirmeden başla takım arkadaşların yardım etmesin canın azalsın iyice. Q ile tek başına kes maviyi, grompu W ile kes sakın çarp atma bunlara kurtları kesince 3Level olacaksın 3.Level de Q ya 2.kez ver. Daha hızlı orman döneceksin ve e çok az vuruyor oyun başı eğer orman yaratıklarını kesmeyi öğrenirsen (mesela Kurt'a vurdun kurtları gagalara doğru kite atarak kesiyorsun) eğer böyle dönersen bütün ormanı yampiriden önce dönersin. Yani çarpını kayacıllara at çarpını son ana kadar sakladığın için canın az olacak ve ormanı hızlı dönüceksin ayrıca kayacıllara çarp attığın için canın çoğalacak ve 15saniye sonra yeni çarpın yampiri savaşı için gelmiş olacak.

3-objektiflere oynamalısın Olaf objektifleri çok rahat tek başına alabilir. Ama Jax, Amumu oyun başı bu kadar rahat alamaz tek mesela ejderi kesmek değil asıl mesela ejdere karşı ormancı gelirse onun ile savaşabilir misin bunun hesabını yapman gerekiyor.

4-mümkün olduğunca ormanını dön Elise, Rek'Sai, Lee Sin gibi karakterler ile istisna olarak farklı rotalar da baskın atabilirsin ve kamp feda edebilirsin. Ama Olaf, Graves, Hecarim gibi ormanı çok temiz dönen karakterler ile asla kamplarını tam dönmeden bir yere rota yapma kamplarını dön mesela kayacılları alıyorsun alt koridorda savaş çıktı gidip olaylara müdahale edebilirsin ama alt koridorda kırmızını alıyorsun üst koridorun yardım et diye seni çağırıyor kesinlikle onu takma ve ormanını dönmeye devam et.

5-ormancılar kontrol totemi hiç değilse kesinlikle kahin merceği almalıdır her baskından önce totemlere bak mesela üst koridora baskın atacaksın gidip çalıya görünmediğin bir yerden kontrol totemi at adamın ruhu bile duymaz bronz ligi burası. Sonra gidip rahatça kesebilirsin adamı.

6-son olarak bronz liginde eşyalarını iyi seçersen kötü olsan bile lig çıkabilirsin. Eşyaları karşıya göre seçmen gerekiyor mesela Olaf oynarken karşı da 2ad 1tane off-tank 1tane destek 1tane büyücü var gidip büyücü karakter kasmadıysa ruh gömleği almana gerek yok. Onun yerine ad kastıysa mesela Jinx kastı diyelim ezbere büyü direnci almak yerine zırh ve can alabilirsin ezbere eşyalar alma karşının durumuna göre al.
Hocam ellerinze sağlık.

Olaf saçma çar, erken oyunda kill vermezsen çöp. Ayrıca düşük ELO'da zor çar alma.

Warwick kasması lazım. Hydra (mavi olan. Can veren) ve Günateşi kalkanı çıktıktan sonra bir şeyler yapabiliyorsun.

Jax da artık güçlü değil. Üçlü + Navori + Mahvolmuş almadan vs atamazsın.

Amumu artık bitti. Geçti o güçlü halı. Alma boşuna.

Yapman gereken şey çok basit.

Master Yi alacaksın. Rün ise ölümcül tempo. Kraken + Guinsoo. Çar bitti. Bu kadar.

Zaten Kraken her 3. Vuruşunda 100-300 True Damage vuruyor. E yeteneğin, 5 saniyelik True Damage çıkarıyor. Zaten saldırı hızı kasıyorsun, bir anda karşındaki tank, ne olduğunu anlamadan 2.05 saldırı hızı ile çok rahat bir şekilde 3 saniye içinde hem Kraken hem E'den 2000 True Damage yedi.

Yok oldu adam.

Bu arada True Damage demek, hiç bir şekilde engellenemeyen hasar. İsterse 10.000 Armoru olsun, o adam 10.000 hasarı direkt olarak alıyor.

Bu Yi'yi aldığın zaman Rammus banlamak zorundasın, çünkü W + E attığı zaman sen düz olarak vuruyorsun, ve hasarı kendine atıyorsun. Rammus öyle bir şampiyon.

Rammus ve Master Yi. Düşük ELO'nun kralları. Tavsiyemdir. İkisi de oynaması aşırı basit.

Ama, Yi dayanıklı bir şampiyon değil. 5 kişinin arasına atlayamaz. En ufak TF'de direk ADC'ye ulaşıp öldürmen lazım.

Mesela orman için Elayja'nın videolarını izle. Hepsi var. Hepsini uyguluyorum. Başarılı. Zaten o adam da Jungle main.

Olaf saçma çar, erken oyunda kill vermezsen çöp. Ayrıca düşük ELO'da zor çar alma.

Warwick kasması lazım. Hydra (mavi olan. Can veren) ve Günateşi kalkanı çıktıktan sonra bir şeyler yapabiliyorsun.

Jax da artık güçlü değil. Üçlü + Navori + Mahvolmuş almadan vs atamazsın.

Amumu artık bitti. Geçti o güçlü halı. Alma boşuna.

Yapman gereken şey çok basit.

Master Yi alacaksın. Rün ise ölümcül tempo. Kraken + Guinsoo. Çar bitti. Bu kadar.

Zaten Kraken her 3. Vuruşunda 100-300 True Damage vuruyor. E yeteneğin, 5 saniyelik True Damage çıkarıyor. Zaten saldırı hızı kasıyorsun, bir anda karşındaki tank, ne olduğunu anlamadan 2.05 saldırı hızı ile çok rahat bir şekilde 3 saniye içinde hem Kraken hem E'den 2000 True Damage yedi.

Yok oldu adam.

Bu arada True Damage demek, hiç bir şekilde engellenemeyen hasar. İsterse 10.000 Armoru olsun, o adam 10.000 hasarı direkt olarak alıyor.

Bu Yi'yi aldığın zaman Rammus banlamak zorundasın, çünkü W + E attığı zaman sen düz olarak vuruyorsun, ve hasarı kendine atıyorsun. Rammus öyle bir şampiyon.

Rammus ve Master Yi. Düşük ELO'nun kralları. Tavsiyemdir. İkisi de oynaması aşırı basit.

Ama, Yi dayanıklı bir şampiyon değil. 5 kişinin arasına atlayamaz. En ufak TF'de direk ADC'ye ulaşıp öldürmen lazım.

Mesela orman için Elayja'nın videolarını izle. Hepsi var. Hepsini uyguluyorum. Başarılı. Zaten o adam da Jungle main.
O adam Challenger mıdır acaba izliyorum. Çok iyi ve sarıyor. Bence istese esporcu olabilir.

Konuyu hortlatiyorum ama özür dilerim Master Yi mainim archelaus diye vlad 1. sinin sözü var 1 koridor 1 Hero ormanda Master Yi mainim rakibe kim gelirse gelsin ormanciyi tomatlayabiliyorum TF'lerde bayağı dikkatli oynarsam durdurulamaz oluyorum her koridorda CT pick önemli ama Jungle için strateji önemli Shaco eveleynn Lee Sin Master Yi CT ama ben onlari ctliyorum öyle düşün sözün özü dikkatli oyna rakip ormanciyi görünce haritadan SS at counter Jungle at dikkat et ama rakip ormanciyi gözden geçir mesela Rengar diyelim late Game de tek atacak karakter late Game kalmadan oyunu bitirmeye çalışıyoruz yoksa Rengar gördüğü çalıdan atlar :D Rengar CT Jungle atarak geride bırakabilirsin geride kalmış Rengar kill almadığı sürece toparlayamaz ve en önemlisi sık sık aynı karakter ve aynı rün ile oyna kalkipta ilk defa oynayacağın karakterde farklı Build deneme ben Master Yi AP oynuyorum mesela S14 için AP öneriyorum AP Master ad Master'dan daha güçlü nedense.

Geri
Yukarı