Jungle taktikleri

Arkadaşlar top LAN'e mainim. Olaf, Jax, Hecarim, ww, Amumu gibi orman karakterini oynuyorum. Ama ne zaman ormana geçsem yampirileri alıyorum. Ejderleri alıyorum. Ama bir anda bakıyorum karşı Jungle'nin gerisine düşmüşüm kill ve Level konusunda özellikle. Ben Jungle oynamak istiyorum, nasıl düzeltebilirim yardımcı olup taktik verir misiniz? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
(Ayriyeten tek/çiftte bronz2'yim burada takılıp kaldım buna da tavsiye yollarsanız iyi olur :( )

Karakterlerin amaçlarına uygun oyna Olaf aldıysan ormanını dön yampiri savaşların da korkma. Hecarim de olafa benzer 1V1'i daha güçsüz ama daha iyi baskın atar meta oyna Jax'ı boş ver. Bu karakterleri YouTube'da öğrenebilirsin mesela korean challenger Olaf yazarsan bir şeyler kaparsın Türk olarak Closer'ı öneririm iyi şanslar.

Karakterlerin amaçlarına uygun oyna Olaf aldıysan ormanını dön yampiri savaşların da korkma. Hecarim de olafa benzer 1V1'i daha güçsüz ama daha iyi baskın atar meta oyna Jax'ı boş ver. Bu karakterleri YouTube'da öğrenebilirsin mesela korean challenger Olaf yazarsan bir şeyler kaparsın Türk olarak Closer'ı öneririm iyi şanslar.
Hocam anlamadığım şu nasıl o kadar öndeyken bir anda geriye düşüyorum hatam nerede?

Videoyu izle oynaya oynaya oluyor. Ve ormancı oyundaki en kilit roldür. Oynayamıyorsan sal solo devam et. Ben elmas 2 yim yüksek eloda (düşük de dahil) better jungler winner.

Bronzdan çıkmak istiyorsan metayı takip et.
Öğrenmek istiyorum. Hocam o kadar elmas 2 siniz. Nasıl bronz2 den 6 maçta 6 win yapıp çıkarım? Bir yardım edin.
Hala en güçlüsü diğer şampiyonların itemlerine gelen nerfler varken Olaf'a dokunmadılar sayıyorum.
Hocam olaf alıyorum ölümüm çok oluyor niye acaba bir yerde hata yapıyorum keşke çözsem 😂.

Hocam anlamadığım şu nasıl o kadar öndeyken bir anda geriye düşüyorum hatam nerede?

Oyunu görmek lazım her oyunun sebebi farklı olabilir. Sen bir yerden sonra farm almayı bırakmış da olabilirsin. Karşıdaki adam bot LAN'e baskınıyla 2 kill alıp öne geçmiş de olabilir. Oyundan oyuna değişir.

Sizin yaptığınız en önemli hatalar şunlar;

1-karakterin orta oyun da düşüyorsa orta oyun da agresif oynaman lazım örnek olarak Olaf'ı alırsak Olaf oyun başı güçlü 1200'lük Gordrinker'ın küçük itemini alınca ormanı hızlanıyor gordrinker bitirince ise 1V1 de alınması imkansız oluyor. 3V1 önden dalıp takım arkadaşların gelene kadar adamı kesip çıkabilirsin o kadar güçlü oluyor. Eğer zaten güçlüyüm deyip rehavete kapılırsan ve oyunu uzatırsan bakmışsın Vayne ve desteği Lulu seni yavaş yavaş eritiyorlar.

2-karakterin inceliklerini bilmen lazım Olaf'ın canı azalınca ormanı daha hızlı döner pasifinden dolayı mavi güçlendirmeden başla takım arkadaşların yardım etmesin canın azalsın iyice. Q ile tek başına kes maviyi, grompu W ile kes sakın çarp atma bunlara kurtları kesince 3Level olacaksın 3.Level de Q ya 2.kez ver. Daha hızlı orman döneceksin ve e çok az vuruyor oyun başı eğer orman yaratıklarını kesmeyi öğrenirsen (mesela Kurt'a vurdun kurtları gagalara doğru kite atarak kesiyorsun) eğer böyle dönersen bütün ormanı yampiriden önce dönersin. Yani çarpını kayacıllara at çarpını son ana kadar sakladığın için canın az olacak ve ormanı hızlı dönüceksin ayrıca kayacıllara çarp attığın için canın çoğalacak ve 15saniye sonra yeni çarpın yampiri savaşı için gelmiş olacak.

3-objektiflere oynamalısın Olaf objektifleri çok rahat tek başına alabilir. Ama Jax, Amumu oyun başı bu kadar rahat alamaz tek mesela ejderi kesmek değil asıl mesela ejdere karşı ormancı gelirse onun ile savaşabilir misin bunun hesabını yapman gerekiyor.

4-mümkün olduğunca ormanını dön Elise, Rek'Sai, Lee Sin gibi karakterler ile istisna olarak farklı rotalar da baskın atabilirsin ve kamp feda edebilirsin. Ama Olaf, Graves, Hecarim gibi ormanı çok temiz dönen karakterler ile asla kamplarını tam dönmeden bir yere rota yapma kamplarını dön mesela kayacılları alıyorsun alt koridorda savaş çıktı gidip olaylara müdahale edebilirsin ama alt koridorda kırmızını alıyorsun üst koridorun yardım et diye seni çağırıyor kesinlikle onu takma ve ormanını dönmeye devam et.

5-ormancılar kontrol totemi hiç değilse kesinlikle kahin merceği almalıdır her baskından önce totemlere bak mesela üst koridora baskın atacaksın gidip çalıya görünmediğin bir yerden kontrol totemi at adamın ruhu bile duymaz bronz ligi burası. Sonra gidip rahatça kesebilirsin adamı.

6-son olarak bronz liginde eşyalarını iyi seçersen kötü olsan bile lig çıkabilirsin. Eşyaları karşıya göre seçmen gerekiyor mesela Olaf oynarken karşı da 2ad 1tane off-tank 1tane destek 1tane büyücü var gidip büyücü karakter kasmadıysa ruh gömleği almana gerek yok. Onun yerine ad kastıysa mesela Jinx kastı diyelim ezbere büyü direnci almak yerine zırh ve can alabilirsin ezbere eşyalar alma karşının durumuna göre al.

Yeni konular

Geri
Yukarı