Just Cause 3 nasıldır?

Just Cause oynadınız mı?

• Hayır

• Evet ama beğenmedim

• Evet ve beğendim

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Çerezlik, yarım saat veya 1 saat girip orayı burayı patlatıp sonra çıkılacak bir oyun. İndirimde alırsanız 6,75 TL'nin hakkını sonuna kadar veriyor.

Buyrun.

Di Ravello'nun diktatör olduğu yerde bölgeleri bir "Rambo" misali tek tek alarak ilerlediğimiz, bu bölge alımlarının bazılarının altında bir sebebin yattığı, aslında konuşulduğu kadar hikayesi "boş" olmayan bir oyun. Nasıl "Hızlı ve Öfkeli" serisini mantık dışı bulsak, hikayesinden çok aksiyonuna odaklanabiliyorsak ve sevebiliyorsak, bu oyunu da aynı mantıkla sevebiliriz, yani ben sevdim açıkçası. Sana her türlü imkanı bol bol veriyor. Kolay görevler veriyor ama bunları yaparken eğlenmeni sağlıyorsa ben buna olmuş derim. Üstelik görevler arasında , karakterdeki gelişim vs. derken yaşanılan farklılıklar oyuna ayrı renk katıyor.

Evet, oyunda yapamayacağınız hiçbir şey yok. Neredeyse kullanamadığınız araç yok. Kargo uçağı kullanılmıyor bir tek. Bunun dışında araçlar, tanklar, helikopterler, jetler... Ne ararsanız var, hepsine rahatlıkla erişebiliyorsunuz. Yalnız jetler biraz oyun sonuna doğru aktif oluyor.

Ele geçireceğimiz bölgelerde hedefler var. Bu hedefleri tamamladığınızda bölge ele geçirilmiş oluyor ve bir daha bölgeyi kaptırma gibi bir durum söz konusu olmuyor. Bu ele geçirme işlemi sadece yakıp yıkmadan ibaret değil; devre dışı bırakma, hack işlemi gibi birkaç farklı işlemleri de var. Bazı bölgeleri belirli görevleri yaptıktan sonra ele geçirmek daha kolay oluyor. Mesela "Falco Maxime" bölgesini, bir görevi yaptıktan sonra almak kolay, çünkü "Bavarium Nuke" silahları bahsettiğim görevde devre dışı bırakılıyor. Ama o görevi yapmadığınızda bölgenin yanına yaklaşmanız dahi zor. O silahlarla ortalığı yakıp yıkan sistemlere sahipler gibi bazı ayrıntılara sahip.

Şöyle ufak bir dipnot düşeyim de burada da Far Cry 5'i gömeyim:

Oyun, mantık olarak Far Cry 5'e çok benziyor. Ya da Far Cry 5 bu oyuna çok benziyor, FC 4'ü oynamadığım için onu bilmiyorum. Yani 3 farklı görevler silsilesi var. Bu görevler bizi Di Ravello'ya götürüyor ve oyunu bitiriyoruz. Aynı mantık Far Cry 5'te de var. 3 farklı bölgeyi ele geçirdikten sonra finalde adamı yakalıyoruz gibi. Ama görev çeşitliliği ve aksiyonu ve tekrara düşse de Far Cry 5 kadar düşmediği için, ayrıca her adımda düşmanlarla karşılaşma gibi bir saçmalığı olmadığından Just Cause 3, Far Cry 5'ten çok çok daha keyif veren bir oyun bana göre. Just Cause 3'teki görevler dışında yapmış
olduğunuz "bölge ele geçirme" olayını Far Cry 5 ana görevinde sunuyor. O kadar iğrençsin Far Cry 5.

İndirimde en üst sürümünü 8 TL gibi komik bir fiyata alıp aksiyonun, oynayış zevkinin doruklarına ulaşabilirsiniz. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Keyifli oyunlar dilerim. o/

Oyun çok güzel çok beğendim uçmalı kaçmalı oyun hikayesi de güzel gibi ama oynanış aşırı iyi fiyatı da gayet ucuz indirim de 6.75 TL'ye düşüyor.

PS4'te hatrı sayılır bir süre oynadım. Hikayesi neredeyse yok. Bölge ele geçirmek zevkli. Uçmalı kaçmalı, patlamalı, aksiyonlu oyun arıyorsanız size göre. 6,75'e düşüyor indirimlerde. O zaman alırsanız daha iyi olur ama. Ben 189'a mı ne almıştım ilk çıktığı zamanlarda kutulu oyunu.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı