K-Lite Codec Pack Hardware Acceleration

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
K-Lite Codec Pack yüklenmesi sırasında donanım hızlandırması (DXVA) için seçim yapmamız isteniyor. Yardım dosyasında yer alanlar aklımı karıştırdı. Hangisini seçmeliyim bir türlü karar veremedim.

9.0.2 sürümü çıkana kadar "MPC-HC internal DXVA decoder" öneriyor ve kullanıyordum. Fakat görüm ki bu sürümle birlikte DXVA 2.0 desteği gelmiş. Tam onu seçecektim ki "Help" kısmında Media Player Home Cinema'nın DXVA 2 de desteklediğini öğrendim :)

Sonuç olarak "MPC-HC internal DXVA decoder" kullanmaya devam ediyorum :)

srPHo.jpg

9.0.2 sürümü çıkana kadar "MPC-HC internal DXVA decoder" öneriyor ve kullanıyordum. Fakat görüm ki bu sürümle birlikte DXVA 2.0 desteği gelmiş. Tam onu seçecektim ki "Help" kısmında Media Player Home Cinema'nın DXVA 2 de desteklediğini öğrendim :)

'DXVA2 Copy Back'de Gpu'yu kullanıyor değil mi ?

srPHo.jpg
Recep Bey öncelikle merhaba, ben K-Lite Codec Pack Mega v13.2.3 (şu anki güncel sürüm) kurulum esnasında bu ekranla karşılaşmıyorum, daha önceden donanımsal hızlandırmayı etkinleştirerek başka bir bilgisayara daha önceki sürümlerden bir tanesini yüklemiştim, ama şu an Hardware Acceleration sekmesine kurulum esnasında karşılaşamıyorum, sorun nedir sizce?
Teşekkürler.

daha önceden donanımsal hızlandırmayı etkinleştirerek başka bir bilgisayara daha önceki sürümlerden bir tanesini yüklemiştim
Sende görünmemesinin sebebi donanımsal hızlandırıcı kullanabilecek donanımın olmayışıdır. Yada kurarken simple seçip kuruyorsun. Normal şekilde kurduğunuzda kurarken karşınıza gelecektir.
Yine gelmiyorsa ve GPU'nuz yeterli ise sürücüleriniz yüklü değil veya güncel olmayabilir.

Yukarıda olan sebepler olsun veya olmasın seçeneklere altta gösterdiğim sıraya göre açarsanız görebilirsiniz.

58sf56sd41f4sd.jpg

Sende görünmemesinin sebebi donanımsal hızlandırıcı kullanabilecek donanımın olmayışıdır. Yada kurarken simple seçip kuruyorsun. Normal şekilde kurduğunuzda kurarken karşınıza gelecektir.
Yine gelmiyorsa ve GPU'nuz yeterli ise sürücüleriniz yüklü değil veya güncel olmayabilir.

Yukarıda olan sebepler olsun veya olmasın seçeneklere altta gösterdiğim sıraya göre açarsanız görebilirsiniz.

Eki Görüntüle 240199
Teşekkürler, expert modunda kursam bile o seçenek karşıma gelmiyordu, ayarlardan yaptım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı