K serisi işlemciyi BIOS dışında OC yapmak mümkün mü?

Hocam anakartınız Z serisi mi? Büyük ihtimal değil ve sanırsam BIOS'dan OC yapamadınız uygulamalar ile yapmaya çalışıyorsunuz. Eğer anakartınız elverişli değilse yapamazsınız.

Anakart nedir? Belki BIOS modlanıp yapılıyordur. Onun dışında Turbo Boost açabilirsiniz, OC için 3.parti programlara gerek yok.
Hocam anakartınız Z serisi mi? Büyük ihtimal değil ve sanırsam BIOS'dan OC yapamadınız uygulamalar ile yapmaya çalışıyorsunuz. Eğer anakartınız elverişli değilse yapamazsınız.
En sağlıklısı BIOS'tan yapmaktır fakat anakartınız Z serisi değil ise uğraşmayın.
Z serisi değil. :( İlk kez bilgisayar topladığımdan hiç dikkat etmedim anakarta. İşlemci hızı arttırabiliyor ama arttırmaya çalıştığımda yine eski haline dönüyor. (Gigabyte GA-P61-S3)
MSI Afterburner'den yapılabiliyor sanırım.
O ekran kartı için değil mi?

Z serisi değil.:( ilk kez bilgisayar topladığımdan hiç dikkat etmedim anakarta. İşlemci hızı arttırabiliyor ama arttırmaya çalıştığımda yine eski haline dönüyor.(Gigabyte GA-P61-S3)

Hocam P61'de yapılması lazım. Galiba siz pek yapamadınız. YouTube'den rehberleri izleyin derim. Veya Sosyal'de OC yapma konuları mevcut.

Hocam P61'de yapılması lazım. Galiba siz pek yapamadınız. YouTube'den rehberleri izleyin derim. Veya Sosyal'de OC yapma konuları mevcut.
Ben açmıştım konu. O anakart ile yapılmaz dediler. Anlamadım gitti hani BIOS'da CPU hız arttırma kısmı olmasa dicem olmuyor falan ama baya gözümün önünde var :D Youtube'da baktım hiçbir video falan yok. :(
Galiba öyleydi hocam benim de tam hâkim olduğum bir konu olmadığı için fikir yürüttüm sadece.
Anladım reis :)

Ben açmıştım konu. O anakart ile yapılmaz dediler. Anlamadım gitti hani BIOS'da CPU hız arttırma kısmı olmasa deceğim olmuyor falan ama bayağı gözümün önünde var :D YouTube'da baktım hiçbir video falan yok.:(

Hocam kim dediyse yanlış demiş. Bu arada ekstradan soğutucu var mı? Voltaj değerleri nasıl?

1609833000255.png

Anakart'ın özellikler kısmında sistem voltaj belirleme özelliği var. E haliyle OC desteği de açık.

Hocam düzeltme yapıyorum yapamazmışsınız.

1609833155263.png

Yonga seti H61 olduğundan OC yapamazsınız. Fakat voltaj belirleme özelliği ve sizin dediğiniz gibi OC yapabilme yeri nasıl açık o işi anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı