K20 Pro şarj hızlı bitiyor

oguzhan0

Hectopat
Daha fazla  
Dün Letgo'dan 4 bin TL'ye K20 Pro diğer adıyla mi 9T Pro aldım. Alma sebebim ise Snapdragon 855 olması. PUBG Mobile oynuyorum, uzun süre idare edeceğini düşündüm alırken fakat şarjı aşırı hızlı bitiyor gibi geldi, ekran görüntüsü ekliyorum, ekranın kullandığı pil yüzdesi bana çok anormal geldi, sizce bir sorun var mıdır? Geri vermeli miyim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-01-25-01-52-24-477_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-01-25-01-52-24-477_com.miui.securitycenter.jpg
    41,3 KB · Görüntüleme: 48
Aynı konuyu MIUI Türkiye foruma da açmışsınız hocam. :D
Hocam normaldir. Bu cihaz 2019 yılında çıktı. Pil performansının düşmesi gayet normal.
Yeni pil taktırabilirsiniz. Bazen bu tür problemler ekran entegresi veya power entegresinden kaynaklı da olabiliyor fakat onu buradan anlayamayız.
Bu işten "gerçekten" anlayan anakart ustalarına baktırmanız lazım.

Son düzenleme:
Aynı konuyu MIUI Türkiye foruma da açmışsınız hocam. :D
Hocam normaldir. Bu cihaz 2019 yılında çıktı. Pil performansının düşmesi gayet normal.
Yeni pil taktırabilirsiniz. Bazen bu tür problemler ekran entegresi veya anakart kaynaklı da olabiliyor fakat onu buradan anlayamayız.

Yazan olmadı oradan bende buradan deneyeyim dedim 😃 hocam sizce de anormal mi ekran kullanımı peki?

Hocam şu an ben de aynı cihazı kullanıyorum. Benimki de öyle ve ben hep en yüksek parlaklıkta kullanırım. Belki sizinki de öyledir. Ben anormal bir durum göremiyorum.
Ekran fotoğrafı ekledim.

Eki Görüntüle 1644293

5 dakika önce %55'di şarjdan çıkarttım mutfağa geçtim sigara içmeye, 5 Dakika'da %5 şarj yemiş hocam.

5 dakika önce %55'di şarjdan çıkarttım mutfağa geçtim sigara içmeye, 5 Dakika'da %5 şarj yemiş hocam.
Hocam pil kimyasal bir madde basınçtır rakımdır efendim sıcaklıktır bunlar pili etkileyebilecek şeyler. Tabi gözle görülür olanı kimyasının zamanla bozulması. Bu bozulma daha hızlı tükenmeye yol açıyor. Benim S9+'a 2021de pil taktırdım yine aynı duruma geldi 2 saat ekrana bakıyorum bitiyor.

Geçenlerde bir konu açmıştım çözüm bulamadığım için güncelleyerek tekrar yazmak istedim. Cihaz mi 9T Pro diğer adıyla K20 Pro. Dün gece cihazın şarjı bitti ve kapandı, kapalı halde şarj olurken animasyonda gözüken yüzde %15 idi. Cihazı açtığımda yüzde 35 oldu bir anda ve bu sabah 08:55'te %100'de şarjdan çıkarttım, PUBG New State'de 1 saat civarında takıldım ve şarj %26'ya düştü. Ve konudan bağımsız olarak alakası var mı bilmiyorum ama ekranda gölgelenme gibi bir şey var. Yani herhangi beyaz bir ekranda "Chrome, mesajlar, ayarlar" gibi önceki uygulamaya ait arkada yazılar veya küçük resimler çıkıyor ama çok dikkatli bakılmadığı sürece belli olmuyor. Sizce sorun ekranda mıdır yoksa bataryada mı?

Geçenlerde bir konu açmıştım çözüm bulamadığım için güncelleyerek tekrar yazmak istedim. Cihaz mi 9T Pro diğer adıyla K20 Pro. Dün gece cihazın şarjı bitti ve kapandı, kapalı halde şarj olurken animasyonda gözüken yüzde %15 idi. Cihazı açtığımda yüzde 35 oldu bir anda ve bu sabah 08:55'te %100'de şarjdan çıkarttım, PUBG New State'de 1 saat civarında takıldım ve şarj %26'ya düştü. Ve konudan bağımsız olarak alakası var mı bilmiyorum ama ekranda gölgelenme gibi bir şey var. Yani herhangi beyaz bir ekranda "Chrome, mesajlar, ayarlar" gibi önceki uygulamaya ait arkada yazılar veya küçük resimler çıkıyor ama çok dikkatli bakılmadığı sürece belli olmuyor. Sizce sorun ekranda mıdır yoksa bataryada mı?

Not: Şu anda şarj 10 Dakika'dır sabit %23'te, herhangi bir düşüş yok.

Not: Şu anda şarj 10 Dakika'dır sabit %23'te, herhangi bir düşüş yok.
Pil optimizasyonu ile ilgili bir sorun olabilir mi acaba ?

Yeni konular

Geri
Yukarı