Kaan dijital tamir edilmeden geri ürün yolladı

KAPTANELVIS

Kilopat
Daha fazla  
N11 üzerinden Xiaomi enchen blackstone bir tıraş makinesı aldım.
Cihazın 15 gün geçti aç-kapa düğmesinde deforme oluştu.
Kaan dijital isimli servis ismi vardı garanti belgesinde, aradım yollayın dediler Full kutu olarak ve cihazı temizleyerek.

Cihazı kendi fırçasıyla temizledim ve cihazın dügme arızası, kondüsyonu, kutu içerigi vs. her şeyi video kaydına aldım.
Paketlerkende video kaydı alıp kargoladım.
Ürün 20 gün geçti bugün geldi.
Yine paketi açarken video kaydı aldım ve ürüne sadece etiket yapıştırmıslar üzerinde numara yazılı. Sadece kutuyu acıp ürüne bakmıslar tamir etmeden ve belki hiç cihaza dokunmadan geri yollamışlar. Teknik servis kayıt formu isimli bir de kagıt eklemişler.
Cihaz bilgileri vs yazılı ve arızası ile tamiri ile ilgili hiçbir kısımda bilgi yok.

Telefon actıgımda düme kısmı kullanıcı hatası,düşürme nedeniyle kırılmıs dediler.
Halbu ki fiziken bu mümkün degil çünkü bıcak bölümü cıkıntılı ve düşse bile bir yere temas edemez dügmesi.
Dahası,düşmeye dair hiçbir iz yok sıfır alındıgı şekilde durmakta.

Firmayla görüşüp size dönüş yaparım dediler ama muhtemelen ne para iadesi ne baska çözüm yolu önermeyecekler.

Yasal olarak ne yapmam gerekir?
Tüketici hakem heyetine mi başvurmalıyım?

Başvurursam video kayıtlarını nasıl dilekçeye ekleyebilirim?
Sistem üzerinde sadece fotograf ekleme özelliği mevcut çünkü.

Bu arada; tüketici hakem heyeti basvuru sayfasında firmanın vergi, mersis numarası yazılmalı koşulu var ancak firmanın bu bilgileri internet ortamında ve bana yolladıkları servis formunda yok.
Kendilerine ait web sitesi de yok.

Son düzenleme:
N11 üzerinden Xiaomi enchen blackstone bir tıraş makinesı aldım.
Cihazın 15 gün geçti aç-kapa düğmesinde deforme oluştu.
Kaan dijital isimli servis ismi vardı garanti belgesinde, aradım yollayın dediler Full kutu olarak ve cihazı temizleyerek.

Cihazı kendi fırçasıyla temizledim ve cihazın dügme arızası, kondüsyonu, kutu içerigi vs. her şeyi video kaydına aldım.
Paketlerkende video kaydı alıp kargoladım.
Ürün 20 gün geçti bugün geldi.
Yine paketi açarken video kaydı aldım ve ürüne sadece etiket yapıştırmıslar üzerinde numara yazılı. Sadece kutuyu acıp ürüne bakmıslar tamir etmeden ve belki hiç cihaza dokunmadan geri yollamışlar. Teknik servis kayıt formu isimli bir de kagıt eklemişler.
Cihaz bilgileri vs yazılı ve arızası ile tamiri ile ilgili hiçbir kısımda bilgi yok.

Telefon actıgımda düme kısmı kullanıcı hatası,düşürme nedeniyle kırılmıs dediler.
Halbu ki fiziken bu mümkün degil çünkü bıcak bölümü cıkıntılı ve düşse bile bir yere temas edemez dügmesi.
Dahası,düşmeye dair hiçbir iz yok sıfır alındıgı şekilde durmakta.

Firmayla görüşüp size dönüş yaparım dediler ama muhtemelen ne para iadesi ne baska çözüm yolu önermeyecekler.

Yasal olarak ne yapmam gerekir?
Tüketici hakem heyetine mi başvurmalıyım?

Başvurursam video kayıtlarını nasıl dilekçeye ekleyebilirim?
Sistem üzerinde sadece fotograf ekleme özelliği mevcut çünkü.

Bu arada; tüketici hakem heyeti basvuru sayfasında firmanın vergi, mersis numarası yazılmalı koşulu var ancak firmanın bu bilgileri internet ortamında ve bana yolladıkları servis formunda yok.
Kendilerine ait web sitesi de yok.
Mersis Faturada yazar. THH'ye başvurun hocam geçmiş olsun. Aslında böyle sattığı ürünün arkasında durmayan firmaları ayrı bir yere konu açacaksın alışveriş yaparken onlardan almayacaksın. Video gönderilmiyordu sanırım.

Mersis Faturada yazar. THH'ye başvurun hocam geçmiş olsun. Aslında böyle sattığı ürünün arkasında durmayan firmaları ayrı bir yere konu açacaksın alışveriş yaparken onlardan almayacaksın. Video gönderilmiyordu sanırım.
Teşekkür ederim.Satıcı n11'in kendisi oldugu için faturada onun bilgileri var.
Fakat garanti belgesinde vergi dairesi numarasını gördüm varmış.

Telefon görüşmesinde geri dönüş yapacaklarını söylediler onları bekliyorum.

Muhtemelen olumsuz yanıt verecekler.

Dediginiz gibi bu firmaların ifşa edildigi bir bölüm olmalı.
Kepazelik yaptıkları.
Philips almadıgıma cok pişman oldum,fiyatına aldandım bunun,hata ettik ne yazık ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı