Kabarık saç için bakım önerisi

Nami

Centipat
İyi geceler. Benim saçım kabarık ve dalgalı (klasik). Bana ne önerirsiniz?
Keşke yazım burada bitseydi ama işte...

Benim saçımda ciddi derecede kepek/egzama/mantar vardı. Bu yüzden çok fazla kimyasal şey kullanamıyorsum fakat son 1.5 yıldır Dercos kullanıyorum ve çok şükür şu anda kepek yok. Bu yüzden (kepek azaldığı için) 1.5-2 yıldır saçımı uzatıyorum ve kulak seviyesini geçti. Ama dediğim gibi saçım kabarık olunca aşağı değil de daha çok yanlara uzuyor. Bunu engellemek için krem, yağ, sprey vs. ne kullanabilirim? Önceliğim diğerlerine nazaran daha az kimyasal kullanan bir ürün. Eğer hepsi hemen hemen aynıysa/hemen hemen aynı zarar düzeyindeyse diye sepete:
Amazon.com.tr

Amazon.com.tr

Bunları ekledim. Bunlar iyi mi yoksa başka önerebileceğiniz bir şey var mıdır? Öncelik olarak Jeli almayı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?

1.5-2 yıldır saçımı uzatıyorum ve kulak seviyesini geçti. Ama dediğim gibi saçım kabarık olunca aşağı değil de daha çok yanlara uzuyor.

Saç modelimi internette tam bulamadım ama aşağıdakine benzer. Aşağıdakinden farkı:
Benimki bir tık daha kısa, biraz daha kıvırcık ve kabarık ama kıvırcıklık, kıvırcık kıvırcığı değil tam. Biraz daha dalgalı kıvırcık 😃
Artı olarak saçımın arka/arka yan kısımları kabarıyor. Yukarıdan aşağıya gittikçe kabarıklık biraz artıyor.

Dosya Ekleri

• images (18).jpeg
    images (18).jpeg
    31,3 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu tarz kimyasal ürün kullanmanı önermem özellikle saç derin ve yapısında sorun varsa. Attığın fotoğraftaki saç tipine birebir sahibim. 1.5 seneye yakın saçımı uzattım kulak boyunu geçtikten sonra saçlarım aşırı kepeklenmeye ve dökülmeye başlamıştı. Hemen hemen çoğu şeyi kullanmama rağmen düzelmemişti, çözümü 3e vurdurup farklı şampuana geçerek çözdüm. Şekillendiriciler vs. uzamış saçının yapısına zarar verir pişman olursun ileride.

Hocam bu tarz kimyasal ürün kullanmanı önermem özellikle saç derin ve yapısında sorun varsa. Attığın fotoğraftaki saç tipine birebir sahibim. 1.5 seneye yakın saçımı uzattım kulak boyunu geçtikten sonra saçlarım aşırı kepeklenmeye ve dökülmeye başlamıştı. Hemen hemen çoğu şeyi kullanmama rağmen düzelmemişti, çözümü 3e vurdurup farklı şampuana geçerek çözdüm. Şekillendiriciler vs. uzamış saçının yapısına zarar verir pişman olursun ileride.
Bu benim ikinci uzatışım aslında. Yine öncesinde 1-1.5 yıl uzattım kepeklenince kestirdim. Sonrasında Dercos kullanmaya başladım ve baktım kepek azaldı iyice, dedim bir daha uzatmayı deneyeyim. Şimdi bu kadar uzatmışken kestirmekte istemiyorum çünkü kendimi biliyorum. Kestirirsem bir daha uzatmam. O yüzden biraz da olsa bu tarz şeyler ile çözüm bulmaya çalışıyorum.

farklı şampuana geçerek çözdüm
Hangisini kullanıyorsun?

Bu benim ikinci uzatışım aslında. Yine öncesinde 1-1.5 yıl uzattım kepeklenince kestirdim. Sonrasında Dercos kullanmaya başladım ve baktım kepek azaldı iyice, dedim bir daha uzatmayı deneyeyim. Şimdi bu kadar uzatmışken kestirmekte istemiyorum çünkü kendimi biliyorum. Kestirirsem bir daha uzatmam. O yüzden biraz da olsa bu tarz şeyler ile çözüm bulmaya çalışıyorum.

Hangisini kullanıyorsun?
Revox Biotin Collagen kullanınca kepeklenme ve dökülme sorunlarım düzeldi fakat kabarıklanma için bir şey diyemem.

Geri
Yukarı