Kablo bağlantıları MSI B550M PRO-vdh anakartın neresine takılmalı?

onrshn

Picopat
Merhaba, ilk defa toplama bir bilgisayarımın kurulumunu yapıyorum. Bu yüzden emin olamadığım birkaç kablonun bağlantısı hakkında yardıma ihtiyacım var. Kasam: Cooler Master H500, anakartım ise MSI B550M PRO-vdh Wi-Fi modeli.

Üstünde tkg 2510 yazan ve öndeki fanlarla beraber egzoz fanı birlestiren bir kablonun ucu var ancak bunu anakartimda tam olarak hangi sokete takmaliyim? Onun dışında bir kablo daha var emin olamadığım fotoğraflarını yükleyeceğim yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20210122_144412.jpg
    IMG_20210122_144412.jpg
    167,8 KB · Görüntüleme: 114
  • IMG_20210122_144144.jpg
    IMG_20210122_144144.jpg
    131,5 KB · Görüntüleme: 121
  • download.png
    download.png
    18,5 KB · Görüntüleme: 151
Hocam, 3 pin 5V olan ARGB kablosunu JRainbow yazan porta takabilirsiniz.

Hocam, o kablo da uyumlu LED için olabilir veya kontrolcü için. Bu işlerde @Mithat Berhan ve @crazyreign hocalarım daha iyi yardımcı olabilirler. Anakartınız ARGB destekliyor.

İğneli olanlar fanlardan kabloyu çokluyor olmalı fanları dağıtmak için. Birden üçe çoklayan kablolardan mı?

İkinci resimdeki ise fan bağlantı kablosu, fan portlarından birine yapabilirsiniz.

2.resimdekini sys fan yazan bir girise, ilk resimdekini jrainbowlardan birine, ilk resimdeki igneli olani ise herhangi bir yere takmiyorum o zaman. Sanirsam dediğiniz gibi ileride ekstra fan taktigimizda coklayici görevi göruyor olmali o iğneli olan.
Baska birisi de ilk resimdeki kabloyu JRGB girislerinden birine takin dedi, acaba farkı nedir Rainbow ile?

JRGB 12v 4 pin, jrainbow 5V 3 pin. Karıştırmıştır büyük ihtimalle, çünkü biri RGB iken diğeri ARGB.
Oluyor bazen öyle şeyler :D.

Geriye sadece şu iğneli olan kablo kaldı kesin olarak ne olduğunu bilmediğimiz, onun çoklayıcı dışında bir şey olma ihtimali pek yok değil mi?
Dişli kablo yanindaki o 3 pinli kablo ile baglanabiliyor acaba farkli bir şey mi o.

Yeni konular

Geri
Yukarı