Kablo Düzeni Nasıl Yapılır?

RealOmer

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Otomotiv Mühendisi
Kendim kurduğum sistemin kablo düzeninden memnun değildim ve kendime 8 pin ve 24 pin sleeve kablo aldım ama kablo düzeni yine istediğim gibi olmadı. Şu an nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Bu arada 8 pin sleeve kablo öyle durdu ve canımı sıktı onu nereden geçirebilirim? Elimde 1 tane 8 pin kablo tarağı ve 2 tane 24 pin kablo tarağı var. Kablo düzenini engelleyen bence USB 3.0 ön portları baya yer kaplıyor ve kabloları içe doğru atmak zorunda kaldım çünkü arka kapak kapanmıyordu. Benim de aklıma şöyle bir fikir geldi, son fotoğraftaki HD Audio yanındaki girişe takacağım ama orası doğru yer mi acaba ona göre takacağım.

20190117_143819.jpg
20190117_143824.jpg
k.jpg
20190117_143850.jpg

USB 3.1 portu var, 3.0 yok gördüğüm kadarıyla alt kısımda.
Kasanın arka kısmına itip, arka kısımda bir yerlere gerdirerek bağlayabilirsiniz.
Kasanın alt kısmından geçen kabloları da arkadan dolaştırmanız daha iyi olur. Önrdeğin HD AUDIO.

Kasanın arka kısmına itip, arka kısımda bir yerlere gerdirerek bağlayabilirsiniz.
Kasanın alt kısmından geçen kabloları da arkadan dolaştırmanız daha iyi olur. Önrdeğin HD AUDIO.
Hd audio kablosunu psu saklama kısmından geçirdim arkadan geçemedi. Usb 3.1 portu galiba onuda psu saklama yerinden geçiricem galiba.
Ön portlar 3.1 usb portuymuş sıkıntı olmaz umarım.
Hd audio kablosunu psu saklama kısmından geçirdim arkadan geçemedi. Usb 3.1 portu galiba onuda psu saklama yerinden geçiricem galiba.

Ön portlar 3.1 usb portuymuş sıkıntı olmaz umarım.
24 pin güç girişinin altındaki yer 3.1 portuna takmışım ön panel portlarını ön portlarda 3.1 miş. Anakart Asus strix B450-f gaming anakart kasa corsair 400c

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı