Kablo hasarlı klavye dizüstü bilgisayara zarar verir mi?

Ali Çelik

Kilopat
Daha fazla  
İki yıl önce Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün incelediği MSI GE Raider 8rf cihazı aldım. Uzun ömürlü olmasını istediğim için harici klavye mouse ve 240Hz monitörle kullanıyorum. Oyun oynarken biraz kaba davrandığım için midir bilmem harici klavyenin bazen RGB ışıkları git gel yapıyor. Bunun bilgisayara zarar vermesinden çekiniyorum. Donanım değiştirmekten nefret ediyorum. Bu yüzden bilgisayara zarar vermeyecekse tamamen kullanılmaz hale gelene kadar bu klavye ile işimi görmek istiyorum. Lakin laptop aldığım zaman icin bile bütcemi çok zorlamıştı. Şu an bilgisayardaki olası bir arıza durumunda yenisi almam imkansız gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Seninki bildiğin temassızlık yapıyor. Kısa devre dahi, yapsa USB portları üzerinden bilgisayarının zarar göreceğini düşünmüyorum. En kötüsü klavyen hiç çalışmaz.

İki yıl önce Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün incelediği MSI GE Raider 8rf cihazı aldım. Uzun ömürlü olmasını istediğim için harici klavye mouse ve 240Hz monitörle kullanıyorum. Oyun oynarken biraz kaba davrandığım için midir bilmem harici klavyenin bazen RGB ışıkları git gel yapıyor. Bunun bilgisayara zarar vermesinden çekiniyorum. Donanım değiştirmekten nefret ediyorum. Bu yüzden bilgisayara zarar vermeyecekse tamamen kullanılmaz hale gelene kadar bu klavye ile işimi görmek istiyorum. Lakin laptop aldığım zaman icin bile bütcemi çok zorlamıştı. Şu an bilgisayardaki olası bir arıza durumunda yenisi almam imkansız gibi.
Eğer + ve - uçları birbirine temas ederse kısa devreye neden olabilir. Buda bilgisayarınıza zarar verebilir.

Kabloda görünürde bir açıklık yok. Ama usb soketi genişlemiş, zaman içerisinde soka çıkara soka çıkara deforme olmuş sanırım. Bu şekilde kullanmaya devam etmeli miyim?
O zaman çok bir sorun olacağını zannetmiyorum. İsterseniz bir elektronikçiye gidip yeni bir kablo lehimlemesini isteyebilirsiniz.

Geri
Yukarı