Kablo kopma sonrası internet hızı düştü

Nobodyelse00

Centipat
Bundan 1 hafta önce DSmart'tan TurkNet'e gecis yaptim ve 16 Mbps paketim var. İlk andan itibaren 6-8 Mbps hiz aliyordum(Airties RT240 V2 ile)sonra modem değiştirdim. TP-Link 8960N aldim ama kablolama sirasinda kablo ucu koptu. Biz de kesip yama yaptik (ADSL kullaniyorum) ve hizim 2-4 Mbps'e düştü, ne yapmaliyim?

Modemi kapat, eki güzelce aç, açıkta olan kısım dahil 5-6 cm kes, kabloyu fazla soymadan tekrar ek yap, her 2 kabloyu ayrı ayrı izole et, ardından ikisini tek bir kablo gibi yeniden bantla.

Bu durumdan kurtulmanın yolu ya komple kabloyu değiştir yada YAK1 konnektör al.

Kopan kabloyu tekrar birleştirmek, senin deyişinle yamalamak hız kaybına neden olmaz. Düzgün yapamamışsın, her kabloyu doğru renkle eşleştirip iyice izole etmelisin. Kablo değiştirmeye gerek yok.

Yama yapmakla olmaz. Hangi kablodan bahsediyorsun? Ethernetse yeni kablo al, evindeki telefon kablosuysa da yeni düzgün kablo bagla ya da baglattir.
Telefon Kablosu
Modemi kapat, eki güzelce aç, açıkta olan kısım dahil 5-6 cm kes, kabloyu fazla soymadan tekrar ek yap, her 2 kabloyu ayrı ayrı izole et, ardından ikisini tek bir kablo gibi yeniden bantla.

Bu durumdan kurtulmanın yolu ya komple kabloyu değiştir yada YAK1 konnektör al.
Teşekkürler denedim oldu internet wirless hızım 13mbps e çıktı,çok sağolun
Hangi kablo koptu? ADSL, ethernet? Bence ek olmayan kablo ile bağlanmayı deneyin ve modem hat değerlerini atın lütfen.
Modem Hat değeri ?
Kopan kabloyu tekrar birleştirmek, senin deyişinle yamalamak hız kaybına neden olmaz. Düzgün yapamamışsın, her kabloyu doğru renkle eşleştirip iyice izole etmelisin. Kablo değiştirmeye gerek yok.
Haklısınız Düzgün Īzole etmemişim ,teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı