Çözüldü Kablo monitörün Hz'ini etkiler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zireael_

Centipat
Yer
Monitörün Önü
Daha fazla  
Ben bir sistem almıştım ve sistem sonunda geldi. 4 saat sonra sistemi kuracağım ama aklımda bir soru var. Sistemi monitörle almıştım monitör 144 Hz ama monitörün yanında gelen bir kabloda 50/60 HZ yazıyor. Anlamadım ama monitörde bir sorun olmaz değil mi? Yine 144 Hz verir mi?

Çözüm
Yok yanında DisplayPort kablo var ama bir de elektrik kablosu gibi bir şey var onun üzerinde yazıyor 50/60 Hz
Elektrik kablosunun üzerindeki Hz elektrik sistemiyle ilgili. Ekrana gelen görüntüyle alakası yok. Türkiye'de şebeke sisteminde 240v 50hz kullanıldığı için buna uyumludur anlamında yazılmıştır.
Ben bir sistem almıştım ve sistem sonunda geldi. 4 saat sonra sistemi kuracağım ama aklımda bir soru var. Sistemi monitörle almıştım monitör 144 Hz ama monitörün yanında gelen bir kabloda 50/60 HZ yazıyor. Anlamadım ama monitörde bir sorun olmaz değil mi? Yine 144 Hz verir mi?

Pek bir bilgim yok yanıltmak istemem ama 50 60 HZ yazıyorsa büyük ihtimalle 144 vermez.

Benim aldığım 144hz monitörde HDMI kablo en fazla 120 hz sağlıyordu ve kutu içinden DisplayPort kablo çıkmadı. 144 hz alabilmek için DisplayPort kablo satın aldım.

Yok yanında DisplayPort kablo var ama bir de elektrik kablosu gibi bir şey var onun üzerinde yazıyor 50/60 Hz
Pek bir bilgim yok yanıltmak istemem ama 50 60 HZ yazıyorsa büyük ihtimalle 144 vermez.

Ama DisplayPort var Benim dediğim elektrik kablosu gibi birşey.

Üretici firma 144 HZ vermeyecek bir kabloyu monitörün yanında göndermez diye düşünüyorum. Benim monitörümün yanında gelen HDMI ile bir porttan 75 HZ alırken diğer bir porttan 144 HZ alabiliyorum, ilk taktığında sen de almazsan 144 HZ, port değiştir derim. Baktın ikisi de olmuyo DP kablosu alırsın ama sanmıyorum gerek olmaz.

Elektrik kablosunun üzerindeki Hz elektrik sistemiyle ilgili. Ekrana gelen görüntüyle alakası yok. Türkiye'de şebeke sisteminde 240v 50hz kullanıldığı için buna uyumludur anlamında yazılmıştır.

Çözüm

Ama DisplayPort var Benim dediğim elektrik kablosu gibi birşey.

Elektrik kablosu gibi şey dediğiniz bir ucunu prize diğer ucunu monitöre takacağınız güç kablosu olabilir mi? DisplayPort kablosu varsa sorunsuz 144hz alabilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı