Kablo takılı olduğu halde internet gelmiyor

KeDi ReYİZ

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımı normal bir şekilde kullanıyordum sonra RAM'imi sattığım için yedek laptopuma geçtim ve SSD'yi laptopa taktım. Yeni RAM tedarik edince de tekrar kendi bilgisayarıma geçtim. Kabloyu taktığımda internet gelmedi başka bir kablo denedim yine gelmedi. Laptopta aynı kablo çalışıyordu. Sürücü yükledim ama yüklerken fotodaki gibi bir hata verdi. Nasıl yapabilirim? (ışıklar yanıyor ama bilgisayardakinin biri kırmızı yanıyor.

Dosya Ekleri

• 1706041432603.png
    1706041432603.png
    6,7 KB · Görüntüleme: 25
Bilgisayarımı normal bir şekilde kullanıyordum sonra RAM'imi sattığım için yedek laptopuma geçtim ve SSD'yi laptopa taktım. Yeni RAM tedarik edince de tekrar kendi bilgisayarıma geçtim. Kabloyu taktığımda internet gelmedi başka bir kablo denedim yine gelmedi. Laptopta aynı kablo çalışıyordu. Sürücü yükledim ama yüklerken fotodaki gibi bir hata verdi. Nasıl yapabilirim? (ışıklar yanıyor ama bilgisayardakinin biri kırmızı yanıyor.
Bilgisayarın şarj kablosunu takarak tekrardan yüklemeyi dener misiniz?

Laptop'a takınca internet geliyor mu? Geliyorsa eğer ya anakartın ethernet portu arızalanmıştır yada fark etmeden bir driver'ı silmiş olabilirsin. Format atıp bakmak gerekiyor.

Laptopa takınca internet geliyor mu? Geliyorsa eğer ya anakartın Ethernet portu arızalanmıştır ya da fark etmeden bir Driver'ı silmiş olabilirsin. Format atıp bakmak gerekiyor.

Format ta attım. Geliyor. Driver silme işlemide yapmadım sadece laptopta Intel sürücülerini yükledim ana bilgisayarım AMD.

Format ta attım. Geliyor. Driver silme işlemide yapmadım sadece laptopta Intel sürücülerini yükledim ana bilgisayarım AMD.
Eğer laptop'a geliyor ama masaüstü bilgisayarına gelmiyorsa en büyük olasılık port arızası. Elindeki yedek kablo dışında farklı bir kablo dene. Eğer gene olmazsa dediğim gibi büyük olasılıkla port arızası var.

Ben de portun bozuk olduğunu düşünüyorum ama aklıma gelenler şunlar;
  • Aygıt yöneticisinde Realtek PCIE-e Family Controller sürücüsünü görebiliyor musun?
  • Eğer aygıt görünüyorsa sürücü ayarlarından uyku modunu kapatıp tekrar deneyebilirsin.
  • BIOS'u kontrol edebilirsin. Bazı BIOS'lar ethernet bağlantısının durumunu gösterebiliyor.
  • Yakın zamanlarda BIOS'u güncellediysen veya ayarlarıyla oynadıysan sebep olmuş olma ihtimali olabilir. BIOS'u sıfırlamayı deneyebilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı