Kablo Uzunluğu Pingi Etkiler mi?

platt1234

Hectopat
Arkadaşlar benim binamda CAT 4 kablo çekili. Yani en fazla 16 hız alabiliyorum. Pingimin biraz yüksek olduğunu düşünüyorum. Apartmanımdaki internet kutusunda baya birikmiş kablo var. Bunun pingimi etkilediğini düşünüyorum. Bunu kabloyu kısalttığım zaman pingimde az da olsa azalma olur mu? Bir de konuyla alakasız ama CAT 4 kablo bildiğiniz üzere en fazla 16 hızı destekliyor. İnternet servis sağlayıcım Türk Telekom. Müşteri hizmetlerini arasam ve binama CAT 5 kablo çekebilirler mi? Not: Benim mahallemde fiber destekleyen birkaç ev var. Bir de binama CAT 5 çektirirsem 16 hız aldığım internetim hızlanır mı ya da upload hızım? Upload hızım en fazla 1. Onu döşeyince 1.5 felan görür mü?

Son düzenleme:
Bilmem kaç metrede ufak bi oynama yapıyordu lise bilgimden hatırladığım kadarıyla. Etkiler ama çok uzun bi kablo olması lazım bunun için.

Kablo çekme işlemini müşteriye yaptırıyorlar :D Anlıyoruzda kendimiz yaptık. Elektrikçi getittir derler biliyorum bunları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı