Kablolama nasıl yapılır?

Blackfox07

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhabalar,
Ben yeni bir sistem topladım ama kablolamayı pek yapamadım.
Acaba kablolamayı nasıl biraz daha düzeltebilirim?
Bir de CPU kablosu zar zor bu şekilde yetişti, onu nasıl uzatabilirim?
Fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
P00912-181012.jpg

Bu videolar işinize yarayacaktır;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam, güzel görünüyor. CPU kablosu yetiştiyse problem yok. Uzatma kablosu satılıyor. Fakat bence gerek yok.

İyi bir kablolama için öncelikle kasanın buna uygun olması ve olabildiğince giriş - çıkışı olması gerekir. Gerisi ise tamamen senin becerine kalmış bir şey.

Aşağıda gördüğün kablolama benim sistemime ait. Gerekli kabloları olabildiğince en kısa mesafeden geçirerek, gereksiz tüm kabloları arkada sıkıştırdım. Klips kullanırsan düzenli olur.

23 (1).jpeg 45.jpeg

İyi bir kablolama için öncelikle kasanın buna uygun olması ve olabildiğince giriş - çıkışı olması gerekir. Gerisi ise tamamen senin becerine kalmış bir şey.

Aşağıda gördüğün kablolama benim sistemime ait. Gerekli kabloları olabildiğince en kısa mesafeden geçirerek, gereksiz tüm kabloları arkada sıkıştırdım. Klips kullanırsan düzenli olur.

Eki Görüntüle 666006 Eki Görüntüle 666008
Tamam sağolun ama bunu da yapmayı denedim, bunları yapınca kasanın arka kapağı kapanmadı.
Bu yüzden tam kabloları arkaya sıkıştıramadım.
Bunu nasıl çözebilirim?

Kasa kablolarını toparlayıp sosyale gelince karşıma çıkan konuya bakın :D
Ben de Teknobiyotik TV'nin videosundan esinlenerek kabloları toparlamaya çalışıyorum fakat arkada çok fazla birikiyor ve kapak kapanmıyordu. Bir de HDD ve SSD'yi HDD kutusuna takınca kasada nereye vidalasam kablo bükülüyordu, ben de kutuyu öylece kasa ortasına bıraktım.

Corsair Carbide SPEC-01.
Corsair ise arka kapağın kapanmaması normal, ben de Spec Delta RGB kullanıyorum benimki de zor kapanıyor. Düzenli kablolama yapman birazcık zor maalesef.

Geri
Yukarı