Kablolu bağlantıda internet yavaşlıyor

yalcingney

Decapat
Yer
Antalya
Wi-Fi ile bağlandığım vakit internetimin vermesi gereken değeri tam alabilmekte, dosya indirirken saniyede 12 MB/s gibi bir değer görebilmekteyim. Odama 10 metre hatta ek olarak aparat ile 5 metre daha uzattım, normalde bu hatta aynı değeri direkt alabiliyorken değerlerim üçte birine düştü, ne yapabilirim?

Ek aparatı kullanmak yerine tek kablo kullanın. Metraja göre CAT6 tercih edilebilir.

Metraj yeterli değilse, yeterli metrajda kablo almalısınız.

1 tane aynı cins marka kablo kullanın ben de dün 25 metre cat6 kablo döşedim modemden evin en arka odasına. Hız kaybı da yok ping de yok. Arada aparat olunca belki o yüzden yavaşlıyordur veya 10 metre ile 5 metrelik kablo türü veya markası farklı ise bu yüzden de olabilir.

1 tane aynı cins marka kablo kullanın ben de dün 25 metre cat6 kablo döşedim modemden evin en arka odasına. Hız kaybı da yok ping de yok. Arada aparat olunca belki o yüzden yavaşlıyordur veya 10 metre ile 5 metrelik kablo türü veya markası farklı ise bu yüzden de olabilir.
Teşekkürler bu arada sorunu çözdüm kilit.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı