Kablolu hız ile kablosuz hız arasında uçurum fark var

Jhunkyff

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar,
Son günlerde TTNET'in sokağımıza Fiber altyapı döşemesi ile yeni bir tarifeye (24Mbps 100GB AKN) ve TTNET'in verdiği TP-Link marka bir modeme geçtim. Yeni modeme geçtiğimden beri indirme hızım kablolu kablosuz farketmeksizin 1MBPS'nin üstüne çıkmıyordu. TTNET'i arayıp iletişime geçmemin sonucunda dün kablolu indirme hızım 23MBPS'ye kadar çıktı. Ancak kablosuz internette indirme hızı hala 1MBPS'de takılı kalmış durumda. Ne iniyor ne çıkıyor. Ayrıca fiber altyapıya ve tarifeye geçtiğim halde yükleme hızım 0.50-0.70 arası gidip geliyor. Bu sorunları nasıl çözebilirim, illa yeni bir modem mi almam gerekiyor yoksa sorun farklı bir yerden mi kaynaklanıyor?
Yardımcı olursanız çok sevinirim haftalardır bu sorundan muzdaripim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu moderatörlerinize MB (Megabyte) ile Mb (Megabit) arasındaki farkı öğretin!!! İndirme hızını belirttiğim için Mbps yazıyorum kısaltmaları küçük harfle yazdığım için ceza yemişim.

Modeme yakın mesafeden bağlanınca sıkıntı çıkıyor mu? W9970'in V3 (TTNET) versiyonu kablosuz konusunda vasat.
Hayır yakında veya uzakta olmam farketmiyor sabit 1Mbps indirme hızı geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemi sıfırlayın. Fişten çıkartıp bir süre bekletin. Eğer halen çözülmemişse Türk Telekom servisi çağırın.

Başka kablosuz cihazda denediniz mi?
Başka kablosuz cihazlarda da denedim sorun aynı.
Önerdiğiniz yöntemi deniyeceğim teşekkürler. :)

Modem arayüzüne bağlanıp DSL istatistiklerini buraya atabilir misiniz?

Örnek: ADSL2+ Hat Değerleri
Ekran Alıntısı.PNG

Bunlar ise kablolu ve kablosuz hız farkları belki durumu daha iyi anlamanızı sağlayabilir diye düşündüm.
Ekran Alıntısı.PNG eew.PNG

Modemi sıfırlayın. Fişten çıkartıp bir süre bekletin. Eğer halen çözülmemişse Türk Telekom servisi çağırın.
Hocam gerçekten çok teşekkür ederim denemeye ancak fırsatım oldu sorunların hepsi düzeldi, upload hızı da 2 civarını gördü. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı