Çözüldü Kablolu internet bağlantısı arada kopuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

drburak

Femtopat
İnternet bağlantım arada gidip geliyor. Sorun TurkNet'te sandım, aradım, ekip geldi binaya baktı gitti. Sorun düzelmedi. Sonra anladım ki sadece bilgisayarda gidiyor. Telefonda Wi-Fi üzenden internet olduğunu gördüm. Windows ayarlarından mıdır? Kablo mu arızalıdır? Nasıl çözeriz bunu arkadaşlar.

İnternet bağlantım arada gidip geliyor. Sorun TurkNet'te sandım, aradım, ekip geldi binaya baktı gitti. Sorun düzelmedi. Sonra anladım ki sadece bilgisayarda gidiyor. Telefonda Wi-Fi üzenden internet olduğunu gördüm. Windows ayarlarından mıdır? Kablo mu arızalıdır? Nasıl çözeriz bunu arkadaşlar.
Başka bir bilgisayara kabloyu takın yine aynı sorunu yaşarsanız büyük ihtimalle kablo değiştirmeniz gerekecektir. Ama yaşamazsanız o zaman ethernet portuna bakın belki toz kaçmıştır ya da küçük bir kağıt parçası vs. sıkışıp temassızlığa sebep oluyordur.

Başka bir bilgisayara kabloyu takın yine aynı sorunu yaşarsanız büyük ihtimalle kablo değiştirmeniz gerekecektir. Ama yaşamazsanız o zaman ethernet portuna bakın belki toz kaçmıştır ya da küçük bir kağıt parçası vs. sıkışıp temassızlığa sebep oluyordur.
Evimde başka bilgisayar yok maalesef. Ama eternet girişini temizleyeceğim. Bakalım neler değişecek.
Temassızlık ya da bilgisayarın içindeki bir dosyayla alakalı olabilir.
Bu da bir ihtimal. VPN programı ücretsiz oldu dediler indirdim sildim. ayarları bozmuş olabilir.

Ethernet kablonuzu ve sürücünüzü kontrol edin.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-05-28 190319.png
    Ekran görüntüsü 2022-05-28 190319.png
    44,6 KB · Görüntüleme: 42

Geri
Yukarı