Kablolu internet gidip geliyor

311989

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 3-4 gün önce normal bir şekilde oyun oynarken İnternet bir anda kötüleşti. Bir de baktım ki 1 diş çekiyormuş. Bir anda nasıl oldu da 5 dişten 1 dişe düştü anlam veremedim. İnternet iyice kötüleşince bende bir kablo alayım dedim. Bu konuları bilmediğim için arkadaştan yardım istedim. Arkadaş kabloyu hazır hale getirdi ve ben de bilgisayara taktım. Sonra İnternet eski haline döndü ancak 10-15 dk sonra sürekli olarak gidip geliyordu. Bu sorun Wİ-Fİ olmamıştı. Sonra kabloda sorun var diye başka kablo aldım. O da işe yaramadı. En sonunda biraz araştırdım ve araştırdığım her şeyi yaptım. Ancak yine sonuç aynı. Artık bıktım. Bu sorunu yaşamış olup düzelten biri varsa yardım edebilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende internete kablosuz bağlanıyorum. Ev interneti gidip geliyor bence sorun her yerde var 50 Mbps internet 15'e düştü 40 download int 5 6 oldu deliriyorum 200 pingden inmiyor

Burada sorunun nerede olduğunu analiz etmen lazım. Modem, internette genel arıza, DSL kablonda tahribat vs. gibi.

Modem'de sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü telefonda gayet iyi çekiyor internet. İnternet'de genel arıza var mı bilmiyorum. Kabloda tahribat olduğunu da düşünmüyorum çünkü daha yeni bir kablo. Büyük ihtimal sorun bilgisayarda.

Kablonuzun modelini atabilir misiniz? İnternet sağlayıcınız ile konuştunuz mu?

Kablo modeli sanırım CAT6. İnternet sağlayıcım ile konuşmadım.

Anakart portunda sıkıntı olma ihtimali çok yüksek.
Kendimden biliyorum.

Bugün sabah bilgisayarcıya götürdüm. Wi-Fi için başka bir kart takıp deneyecekmiş durumu. Pazartesi günü tekrar götüreceğim, durumu haber ederim. Herkese çok teşekkürler.
Arkadaşlar bilgisayarı bilgisayarcıdan alabildim. Biraz uzun sürdü ancak sorun yarı yarıya çözüldü. Şuanda Wİ-Fİ 5 diş çekiyor ancak sürekli gidip geliyor. Kablolu hala aynı, gidip geliyor. Sinirim bozuldu. Adam sorunun Wİ-Fİ kartında olduğunu söyledi. Laptop'un kapağını açar açmaz kablo çıkmış zaten. Wİ-Fİ kablosunu bulabilirse laptopu götürüp taktıracağız. Umarım çözülür. Bende buarada Wİ-Fİ'ın gidip gelme sorununa bakacağım. Nedense her şey bir gidip geliyor arkadaş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı