Kablolu internetin gidip gelmesi

NateOnline

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bundan 3 gün öncesine kadar başka bir internet firması müşterisiydim ve 16 Mbps internet kullanıyordum. İnternet taahhüt sürem bitti ve farklı bir internet firmasına geçiş yaptım şuan 100 Mbps fiber internet ve televizyon taahhütü yaptım. İnternet kablo çekimi ve kurulum işlemleri 2 saat önce yapıldı. Görevli ekip giderken internet ve televizyonun 1-2 saat içerisinde geleceğini söylediler ama ekip gittikten 10 dakika sonra internet ve televizyon yayını geldi. Fakat bilgisayarımda kullandığım internetim ara sıra gidiyor. Ağ üzerinde kırmızı çarpı işareti çıkıyor sonra sarı ünlem işaretine dönüyor ve tekrar internetim geliyor. Kopukluğu yaptığı anlar değişiyor bazen 10 dakikada yapıyor bazen yarım saat yapmayıp sonra yapıyor. Fakat televizyon yayınımda herhangi bir sorun yok. İnternet sağlayıcımın teknik desteğini aradım ve sorunumu söyledim. Gerekli bilgilere sistemden ulaştı ve internetimde herhangi bir kesiklik olmadığını söyledi. Sonrasında "Kırmızı çarpı işareti ve sarı ünlem işareti mi geliyor?" diye sordu ve evet dedim. Sorunun internetten veyahut kendilerinden değil kullandığım kablodan kaynaklandığını söylediler. Ben bu kabloyu 3 gün öncesine kadar başka bir internet için kullanırken böyle bir sıkıntı yaşamıyordum kabloda sorun olma ihtimali pek kafama yatmadı açıkçası. Şöyle bir şey geldi aklıma önceden kullandığım internet hızı ile şuan ki farklılık göstermekte acaba şuan kullandığım kablo yüksek veri aktarımı için uygun değil mi? Böyle bir şey olabilir mi? Veyahut 1-2 saat içerisinde gelir dedikleri gibi sistemsel bir sıkıntı olabilir mi? Bu konu hakkında pek bilgim yok, görüşlerinizi ve fikirleriniz bekliyorum.

Son düzenleme:
Sistemsel sıkıntı demeden önce sana tavsiyem ethernet kartı driverını güncelle(ethernet kartın yoksa anakartından güncelle) ondan sonra kablonun temassızlık yapıp yapmadığı dene varsa başka bi kablo ile dene modemden başka bi slotada takıp deneyebilirsin eğer böyle cözülmesse teknik servisi ara gelsin baksınlar :)

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. İlk önce kırmızı çarpı sonra sarı ünlem oluyor. Kablodan dolayı olduğunu düşünmüyorum. Cat 7 hızında kablo kullanıyorum ve son birkaç gündür bu sorunu yaşıyorum.

Modeme bağladığım portun yerini değiştirdim ve şuanlık bir sorun oluşmadı bir kesinti oluşmadı takip ediyorum. Kesintiye uğrarsa bilgi vereceğim.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. İlk önce kırmızı çarpı sonra sarı ünlem oluyor. Kablodan dolayı olduğunu düşünmüyorum. Cat 7 hızında kablo kullanıyorum ve son birkaç gündür bu sorunu yaşıyorum.
Hocam sizde bir kablonun portunu değiştirip deneyin.

Kaspersky kullanıyorum. 2 ethernet var 1 normal 1 Kaspersky. Dün kaspersky olanı devre dışı bıraktım ve hala internet gitmedi. Sorununuz böyle bir internet programından kaynaklı olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı