Kablolu interneti Wi-Fi yapmak mümkün mü?

Keslagun

Hectopat
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Meslek
ÖĞRENCİ
Profil Kapağı
1525890683
Yurt odasında kalıyorum. Odada Wi-Fi bulunmuyor fakat duvardaki Ethernet girişlerinden yüksek hızda internet alabiliyoruz. Mobil cihazlarda bu internetten yararlanmak için Ethernet'ten gelen bu interneti Wi-Fi'ya yayacak bir cihaz var mıdır?

Yurt odasında kalıyorum. Odada Wi-Fi bulunmuyor fakat duvardaki Ethernet girişlerinden yüksek hızda internet alabiliyoruz. Mobil cihazlarda bu internetten yararlanmak için Ethernet'ten gelen bu interneti Wi-Fi'ya yayacak bir cihaz var mıdır?

Bir router almanız lazım fakat yurt yöneticilerinin ayar çekmesi gerek.

Mümkün. İnternete "RJ45 to Wi-Fi" yazarsan birçok markanın modeli çıkıyor. Marka vermemek için anahtar kelime yazdım. Araştırırsan kolay olduğunu göreceksin.

Düzeltme: Bu arada odaya gelen ağda kullanıcı adı ve şifresi kotası vb tanımlıysa bu biraz daha karmaşık bir iş. Ben sadece dorudan internet gelen RJ45 girişini baz alarak cevapladım.

Bilgisayarında Wifi kartı varsa (yurt odasında isen büyük ihtimalle laptop kullanıyorsundur) Windows üzerinden erişim noktasını açabiliyorsun. Fakat bilgisayarın sürekli açık kalması gerekli ve maksimum 8 kişi bağlanıyor diye biliyorum.

Bilgisayarında Wi-Fi kartı varsa (yurt odasında isen büyük ihtimalle laptop kullanıyorsundur) Windows üzerinden erişim noktasını açabiliyorsun. Fakat bilgisayarın sürekli açık kalması gerekli ve maksimum 8 kişi bağlanıyor diye biliyorum.

Bu riske girmek yerine ayar çekmelerini rica edip router bağlamak milyon kere daha mantıklı.

Geri
Yukarı