Kablolu interneti modeme bağlayarak Wi-Fi yapmak

Yer
Dünya
Merhaba arkadaşlar,
bir kurumda Wi-Fi'nin çekmediği bir alanda çalışan bir tanıdığım var. Bana masaüstü bilgisayarına gelen kablolu interneti nasıl telefonuna bağlayacağını sordu. Sorum şu, bende bir tane kablosuz özelliği bulunan eski Vodafone modem vardı. Eğer bu modeme, masaüstü bilgisayara gelen internet kablosunu takarsak gelen interneti hem Wi-Fi hem de başka kablolar ile kablolu olarak kullanabilir miyiz? Access Point gibi öneriler gördüm ama düşüncelerime göre bunlara gerek yok. Tabi doğruysalar. :) :)

Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Teşekkürler bilgileriniz için, peki bunu nasıl yapabileceğim hakkında bilginiz var mı, anlatabilir misiniz? Yahut bir rehber falan biliyor musunuz?

Doğru anladıysam modemi arkadaşının çalıştığı alana kuracaksınız. Evet bağlanabilir telefondan.

Modemi router moda alıp kullanabiilirsiniz tabii ama kurumun ağ yöneticileri bu durumu farkederse arkadaşınız işten tazminatsız olarak atılabilir.
Modemi router moda alıp kullanabiilirsiniz tabii ama kurumun ağ yöneticileri bu durumu farkederse arkadaşınız işten tazminatsız olarak atılabilir.

Normalde zaten onlar da interneti ulaştırmaya çalışıyorlar, güvenlik gibi bir problem ortaya çıkar diye mi öyle dediniz acaba, merak ettim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu rehber işinizi görür sanırım hocam.
2. bir çözüm olarak ise Wi-Fi güçlendirici alabilirsiniz çekim mesafesi genişler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu rehber işinizi görür sanırım hocam.
2. bir çözüm olarak ise Wi-Fi güçlendirici alabilirsiniz çekim mesafesi genişler.
Harika, teşekkürler.

Teşekkürler bilgileriniz için, peki bunu nasıl yapabileceğim hakkında bilginiz var mı, anlatabilir misiniz? Yahut bir rehber falan biliyor musunuz?

Normalde zaten onlar da interneti ulaştırmaya çalışıyorlar, güvenlik gibi bir problem ortaya çıkar diye mi öyle dediniz acaba, merak ettim.

Tabii ki de eğer şirketin dediğim gibi bir kural sinsilesi varsa ve kurumsal bir firma ise sorun olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı