Kablolu İnternette Düşük Hız Sorunu

Burkinhos

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben Superonline'dan 25 Mbps fiber internet kullanıyorum. Birkaç gün önce yaşanan Türk Telekom'un yurt dışı hatlarındaki sorunlara kadar ölçümlerimde 23-24 Mbps alabiliyordum. Ancak malum olaylardan sonra, üç-dört gündür bir internet kesintileriyle uğraşıyorum, bir hızımın düşmesiyle. Bu sabahtan beri kablosuz internetim normale döndü ancak kablolu internetim hala sorunlu. Superonline müşteri hizmetleriyle görüştüm ve modemime gelen hızda bir sorun olmadığı, sorunun bilgisayarımdan kaynaklıyor olabileceği söylendi. LAN sürücülerini güncelledim, DNS'i otomatiğe aldım, Open DNS ayarlarına geçtim, hiçbirinin hıza etkisi olmadı. Telefonumdan ölçüm yapıyorum 24.80 hız alıyorum, bilgisayarımdan ölçüm yapıyorum 13-14 (maksimum 16) hız alıyorum. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir yardım edebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı