Kablolu + Kablosuz Klavye Önerisi

Hasan Eren Emir

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. Elimde uzun süredir kullandığım Logitech K380 Bluetooth klavye mevcut. Özellikle çoklu cihaz bağlantısı için bu klavyeyi tercih etmiştim. Fakat bazı durumlarda kablolu klavyeye de ihtiyaç duyuyorum ve elimdeki klavyede arka aydınlatmada mevcut değil. Açıkçası bu klavyeyle birlikte ekstra bir klavye kalabalığı da istemiyorum.

Kısacası Bluetooth üzerinden çoklu cihaz bağlantısı sunabilen, istediğim zaman kablolu olarak da kullanabileceğim ve arka aydınlatması da olan bir klavye arayışındayım. Önerilerinizi bekliyorum.

Boyle bir klavye icin bayagi para vermeniz gerekiyor. Turkiye'de coklu cihaz baglantisi sunabilen Logitech K480, K780 ve MK850 bulunmakta fakat hic birinde arka aydinlatma bulunmamakta. Arka aydinlatmadan feragat ederseniz bu uc klavyeyi oneririm. Eger coklu cihaz baglantisindan feragat ederseniz bu sefer Royal Kludge G87 oneririm.

Boyle bir klavye icin bayagi para vermeniz gerekiyor. Turkiye'de coklu cihaz baglantisi sunabilen Logitech K480, K780 ve MK850 bulunmakta fakat hic birinde arka aydinlatma bulunmamakta. Arka aydinlatmadan feragat ederseniz bu uc klavyeyi oneririm. Eger coklu cihaz baglantisindan feragat ederseniz bu sefer Royal Kludge G87 oneririm.

Belirttiğiniz cihazlarda kablolu bağlantı seçeneği yok bildiğim kadarıyla o yüzden pek işimi görmüyor.

Açıkçası Keychron K1 Model klavye tam aradığım türden fakat Türkiyede satışı yoktur. Hatta kendi sitelerinde dahi stok mevcut değil.

Açıkçası Keychron K1 Model klavye tam aradığım türden fakat Türkiyede satışı yoktur. Hatta kendi sitelerinde dahi stok mevcut değil.
Keychron K2'ye bakmanizi oneririm. Turkiye'de bu tur klavyelerin satislari olmuyor cunku Turkiye'de klavye pazari oyunculardan olustugu icin yazi yazma islerine uygun cok fazla klavye bulunmuyor.

Keychron K2'ye bakmanizi oneririm. Turkiye'de bu tur klavyelerin satislari olmuyor cunku Turkiye'de klavye pazari oyunculardan olustugu icin yazi yazma islerine uygun cok fazla klavye bulunmuyor.

Haklısınız. Bende araştırmalarımda bahsettiğim türden bir klavyeye rastlamadım. Türkiye de sadece Rampage Scout modelinde aradığım türden özellikler mevcut. Ancak o da bir oyuncu klavyesi ve üstelik rampage e 500 tl gibi bir fiyat vermek pek mantıklı gelmedi.

Geri
Yukarı