Kablolu kulakliklar Bluetooth'lardan daha iyidir

ncl

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI H55M-E23 Mainboard
i3 550 3.20GHz
2x 2GB DDR3 RAM
AMD Radeon 5570 2GB
WD Green 240GB Sata SSD
Windows 10 21H2 Ognitorenks Edition
Meslek
Muzik Produktoru & Grafik Tasarim ve Video Editoru
Haylou GT1 Pro Bluetooth kulakligim var almaz olaydim. Nereye baglarsam baglayayim illa bir sorun cikiyor. Ses kalitesi dusuk, sabki 96 Kbps kalitedeymis gibi ses biraz boguk ve yuksek frekansli sesler neredeyse hiç duyulmuyor. Tam 1 yil once BİM'den 15TL'ye kulaklık almistim, neredeyse ayni kalitede. Hadi bunu gectim, ses arada bir kalinlasik incelesiyor. Ayni kulakligi abim de kullaniyor ama hiç boyle sorunlari gordugunu soylemedi. Hatta bana muzik isleriyle ugrastigim icin bu ayrintilari benim rahatça fark ettigimi soyledi, hakli olabilir son yillarda muzik kulagim gelisti ama bu sorunlar kolay fark edilebilir bence. Bluetooth kulakligi mecbursaniz bile almayin, JBL gibi kaliteli markalarin pahali olmayan kablolu kulakliklarini alin, mesela JBL C100SI kulakligi eskiden hep kullanirdim ve inanilmaz kaliteliydi. İlla Bluetooth alacagim diyorsaniz da kesenin agzini acin ve fiyatini hakedecek bir şey alin, bahsettim fiyat minimum 1500TL. Bluetooth kullanmaya nasıl mecbur kalirsiniz bilmiyorum ama kablolu kulakliklarin tek derdi kablolari oluyor, bunu da basit yontemlerle cozebilirsiniz.

Bluetooth kulaklık zaten sadece portatiflik ve ergonomiden ötürü tercih sebebi, ki bu da çok büyük bir etken. Misal ben ses kalitesini ne kadar önemsiyor olsam da dışarı çıkarken ses kalitesi ne kadar kötü olursa olsun kablolu yerine Bluetooth kulaklık takarım ama evde kullanacaksam kesinlikle kablolu tercih ederim.

Samsung S20FE, kulaklık girişi yok. Mecbur Bluetooth kullanıyorum. Yegane sıkıntı kulağımda düzeltmek istediğimde hemen dokunmamı algılaması.

Ben haylou gt1 kulaklık almıştım. Fazla sorun yaşamadım ama zaten giriş seviyesi kulaklık olduğu için kalite beklememek gerekir.Şarj kutusunu kaybedince daha kaliteli Blitzwolf Bluetooth kulaklık aldım. Bu kulaklık gerçekten ses kalitesi ve oyunlarda düşük gecikme ile beni oldukça tatmin etti. 3 yıl blitzwolf kullandıktan sonra edifier neobuds pro aldım. İnanılmaz bir ses kalitesi veriyor. Kablolu kulaklık kalitesini aratmıyor. Artı kullanım rahatlığı var. Kablosuz olduğu için.
Kablosuz kulaklık alacaksanız bütçeye kıyıp üst seviye alacaksınız. Ancak ozaman kablolu kulaklık aramazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı