Kablonet 100 Mbps internet yavaşlıyor

egeoz316

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Evdeki internet özellikle son zamanlarda sürekli yavaşlayıp hızlanıyor. Normalde Kablonet'in 100 MB'lik paketini kullanıyoruz ancak yer yer 20 MB'e kadar düşüyor, kablo ile bağlanıldığında böyle bir durum olmuyor. Bunun sebebi modem kaynaklı mı? Modem Kablonet'in verdiği yaklaşık 7 yıllık bir modem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modeminize res atıp kurulumu tekrar yapın. Sizde internet kullanan her kullanıcı gibi 7/24 açık tutuyorsanız modeminizi arada saçmalamış olabilir ve çok doğal. Benimde başıma geldi. 100mbit tarife 75e sabitlendi. Aradım konuştum iç tesisat falan dediler ama en son çare res atıp denendiğimde her şey çözülmüştü. 3-4 gün boşu boşuna beklemişim dedim. Kopmalar falanda baya fazlaydı bu arada

Modeminize res atıp kurulumu tekrar yapın. Sizde internet kullanan her kullanıcı gibi 7/24 açık tutuyorsanız modeminizi arada saçmalamış olabilir ve çok doğal. Benimde başıma geldi. 100mbit tarife 75e sabitlendi. Aradım konuştum iç tesisat falan dediler ama en son çare res atıp denendiğimde her şey çözülmüştü. 3-4 gün boşu boşuna beklemişim dedim. Kopmalar falanda baya fazlaydı bu arada
Bu durum daha önceden de birkaç defa yaşandığı için modem zaten birkaç defa sıfırlandı ancak son zamanlarda sıfırlansa bile yavaşlama durumu yaşanmaya devam ediyor. Sorun sadece modemin eskimesinden kaynaklı olabilir mi?

Bu durum daha önceden de birkaç defa yaşandığı için modem zaten birkaç defa sıfırlandı ancak son zamanlarda sıfırlansa bile yavaşlama durumu yaşanmaya devam ediyor. Sorun sadece modemin eskimesinden kaynaklı olabilir mi?

7 yıllık modemden daha performans beklememek lazım iyi bile dayanmış, firmadan yeni modem isteyebilirsiniz ancak ücret alırlar mı bilmiyorum.

İhtimali yüksek. Arkadaşınızdan ya da yakın çevrenizde fazla modemi olan varsa alıp deneyin. Yeni modem kurulumunda hı<ını< normale döndüyse sıkıntının kaynağı belli oldu demektir :)

Modem firmware güncellemesi yaptınız mı ? Eğer son sürümdeyse en son sürümü tekrar indirip kurmayı denediniz mi ? Belki işe yarar

İhtimali yüksek. Arkadaşınızdan ya da yakın çevrenizde fazla modemi olan varsa alıp deneyin. Yeni modem kurulumunda hı<ını< normale döndüyse sıkıntının kaynağı belli oldu demektir :)

Modem Firmware güncellemesi yaptınız mı? Eğer son sürümdeyse en son sürümü tekrar indirip kurmayı denediniz mi? Belki işe yarar.

Kablonet farklı modem kullanımına izin vermiyor, o yüzden kafasına göre modem kullanamaz arkadaş.

İnternette satılan modemlerden alsak herhangi bir uyumsuzluk çıkar mı?

Evet hocam çıkar Kablonet kendi verdikleri modem dışında modem kullanımına izin vermiyor, firmayı arayın ücretsiz değişirler diye düşünüyorum fiber altyapı olduğu için.

Yeni konular

Geri
Yukarı