Kablonet hızlı internette yüksek ping sorunu

xylm

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Eski TTNet kullancısı iken CS:GO 50-55ms, LOL 12-13ms, PUBG 55ms alıyordum. 50mb download, 0.5 upload. Kablonet kullancısıyım ccS:GO: 60-75 ms, PUBG 60-65 ms alıyorum 100mb download 5 upload.

Sizce bunun nedeni nedir ? Sorun için defalarca aradım hala net bir çözüm getirilmedi. Benzeri bir durum yaşayan var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de TTNET kullanırken Kablonet'e geçtim. Bende olması gerektiği gibi iyileşme oldu. Modem'in bilgisayara uzaklığı, Wi-Fi üzerinden mi yoksa ethernet ile mi bağlandığınız, internete bağlanan cihaz sayısı, modemin modeli, eğer ethernet ile bağlı ise kablo kalitesi bütün bunlar etkileyebilir.

@winkl3

Modeme bağlanan cihaz sayısı pingi etkilemez. Modeme bağlı olan cihaz ya da cihazların, downloadu veya uploadu kullanma miktarı etkiler. Bu da genellikle asimetrik bağlantılarda oluyor.

Ben de TTNET kullanırken Kablonet'e geçtim. Bende olması gerektiği gibi iyileşme oldu. Modem'in bilgisayara uzaklığı, Wi-Fi üzerinden mi yoksa ethernet ile mi bağlandığınız, internete bağlanan cihaz sayısı, modemin modeli, eğer ethernet ile bağlı ise kablo kalitesi bütün bunlar etkileyebilir.
Bizim binada eski kablolu yayınlar vardı bunun üzerinden bağlantı verdiler. Ben sorunun nedenini bu olarak görüyorum. Belki de yanılıyorumdur. Oyun ms değerlerimi söyledim. Bu değerler sadece pc kablolu bağlantı ve başka hiçbir cihaz internet erişimi olmadan ölçümlenen değerler

Ttnet ve Kablonet farklı altyapılar kullanıyor. Kablonetin altyapısı daha iyiyse ping düşer kötüyse artar şans meselesi geçmeden öğrenmenin bir yolu yok. Zaten 55 ms ile 65ms arasında ki farkı hissetmek mümkün değil o kadar takılma.

Ttnet ve Kablonet farklı altyapılar kullanıyor. Kablonetin altyapısı daha iyiyse ping düşer kötüyse artar şans meselesi geçmeden öğrenmenin bir yolu yok. Zaten 55 ms ile 65ms arasında ki farkı hissetmek mümkün değil o kadar takılma.
ttnetin altyapısı hiper idi kablonetin altyapısı fiber .. 55 den 40 a düşer diye bekliyordum 60 a cıkar diye değil. zaten bunları konusmak sorunun cözümü ile alakalı da değil ama neyse

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı