Kablonet internette çok ping var

hakansef

Centipat
Daha fazla  
4o095749076465.PNG

Böyle bir internet alıyorum FC 24 girdiğimde ise 60-70 ms alıyorum. Bu CS2 vb. oyunlar için de geçerli. Sizce sorun Ethernet kablomda mı internette mi yoksa başka bir şeyde mi? İnternetim Kablonet, desteği aradık teknik ekip geldi. Onlar da bir sorun bulamayıp geri gittiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Latency çok yüksek. Routing berbat büyük ihtimal. Bufferbloat test yaz Google'a
Test bittikten sonra, buraya ss atsana bi bakayım

Baya iyi. +37'den biraz daha düşürmek istersen qos ile hızını 90 ile sınırla.
Hattın fttb mi ftth mi?
Fttb- anksatreden Cat6 ile modeme rj11 kablo girer.
Ftth - router ve ont olur, ofdk'dan ont'ye fiber kablo girer. (Ont dediğim cihaz modemin yanındaki küçük cihaz)
Altyapın hangisi?
Ftth olması lazım. Gönderdiğim kablosuz 5ghz wifi adoptörü ile bağlanıyorum. Qos'u 20k olarak ayarlarsam daha iyi olur mu?

Ftth olması lazım. Gönderdiğim kablosuz 5ghz wifi adoptörü ile bağlanıyorum. Qos'u 20k olarak ayarlarsam daha iyi olur mu?
5ghz'ye göre değer muthis. Ftth ise; daha iyi bir + almak isterseniz, hızınızı en az 500mbit'e çıkarmanız lazim. O zaman, download bufferbloat oldukça duşer. +36 olan dl degeri, +1 +2 olur, A+ Puan alirsiniz. Eğer ki 500mbite yukseltemiyorsaniz, qos ile download bölümüne 90000 yazarsanız 90mbit sınırı koyulur. Böyle deneyip tekrar bufferbloat testi yapabilir misin
Qos nasıl yapılır bilmiyorsan anlatayim

5ghz'ye göre değer muthis. Ftth ise; daha iyi bir + almak isterseniz, hızınızı en az 500mbit'e çıkarmanız lazim. O zaman, download bufferbloat oldukça duşer. +36 olan dl degeri, +1 +2 olur, A+ Puan alirsiniz. Eğer ki 500mbite yukseltemiyorsaniz, qos ile download bölümüne 90000 yazarsanız 90mbit sınırı koyulur. Böyle deneyip tekrar bufferbloat testi yapabilir misin
Qos nasıl yapılır bilmiyorsan anlatayim
Upload hızı da istiyor. Ona kaç yazayım?

Upload hızı da istiyor. Ona kaç yazayım?

Yeni konular

Geri
Yukarı