KabloNet internette yavaşlık

MelihBey

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar iyi forumlar.
Yaklaşık 6-7 senedir Kablonet kullanıcısıyım ve bugün ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Oyuna girmeye çalıştıgımda tuhaf hatalar alıyorum. Discord uygulamasını acarken sıkıntı yaşıyorum. Hız testi yapmaya calısırken sıkıntı cıkıyor ve ben anlam veremiyorum. Herhangi bir arıza veya çalışma görünmüyor da. Şimdi buraya birkaç bir şey bırakıyorum. Discord uygulaması uzun zaman geçince açılıyor mesela ama ses kanallarına girmesi uzun sürüyor. Birisi Discord'da görüntü acarsa baglamıyor vesaire. Modemi defalarda yeniledim. Ethernet kablosunu çıkar tak yaptım ama değişen bir şey yok. Sorun ne olabilir? Sabahtan beri aynı durum.

1599880034287.png

1599880095868.png

Son düzenleyen: Moderatör:
VPN kullanıyor musunuz? Speedtest yaparken sıkıntı çıkıyor demişsiniz ama mümkünse sonuçları atabilir misiniz? İnternet sağlayıcınız ile konuştunuz mu? Ethernet kablosunda sorun olabilir mi?

DNS değiştirmeyi dener misin ben öyle deneye deneye sorunumu çözmüştüm DNS degirtirirken de IP ne üst IP'yi de sabitle ben 192.168.0.13 kullanıyorum PC'de sabit DNS'de ben 1.1.1.1. 1.0.0.1 kullanıyorum bu ayarı yap modemi yeniden başlat umarım düzelir Infinity 401 modem de yaptım bunu ben bu arada şimdi bende konu açacağım bu modemde 5 GHz nasıl arttırılır diye ayrı bir cihaz tavsiye konusu.

Ya vallaha bende de bazen internet sorunu oluyor, KabloNet kullanıyorum. Online derste yeniden bağlanıyor, sayfalar yeniden açılıyor, online oyunda ara sıra donuyor.

Geç açılma sorunu vs düzeltebilir sunuda yapabilirsiniz benim IP nar IP'ye düşmüştü aradım dedim ben port vs açamıyorum onlarda dedi modem firmasını arayın bende dedim siz beni nar IP tarafına atmışsınız bundan dolayı port açamıyorum o da dedi biz öyle işlem yapamıyoruz sonra şikayet var a bir yazdım ertesi günü aradılar halletti çalışan sonra da üstüne upload hızımı da yükseltti müşteri memnuniyeti adına bir şansınızı deneyin IP adresini de değiştirin oda çözebilir bazen sistem otomatik düşürüyor nar IP'ye çünkü.

Sorun seninle alakalı değil KabloNet ile alakalı. Bende aynı sorun ile karşılaşıyorum son zamanlarda.

Evet, sorun seninle alakalı değil çünkü KabloNet müşteri hizmetlerini aradığında zaten direk otomatik olarak bölgede genel olarak bir arıza olduğunu söylüyorlar. Dün başladı bende tam olarak aynı durum ve beklemekten başka çaremiz yok malesef. Bugün çözüleceğini söylediler sürekli.

2-3 gündür bende de Steam Discord ve diğer yerler açılmamaya başladı müşteri hizmetlerini aradım genel sorun dediler çözülecek dediler hala bekliyorum düzelmedi bir türlü mobil internetimden kullandım hep internet var evde ama paketimizi bitirdik sayelerinde artık bir çözüm bulsalarda rahatlasak.

Geri
Yukarı