Kablonet iptal bedeli 490 TL

jackarmis

Kilopat
Arkadaşlar Kablonet kullanıyorum. İnternette %100 paket kaybı olduğu için ping artışı, internette kopma vb. hatalar olmamasına rağmen Online oyunları bazen laglı oynuyorum. Müşteri hizmetleri de internet paket kaybı ne onu bile bilmiyor o yüzden sorunum çözülemiyor. İptal etmeye karar verdim fakat 500 TL istiyorlar. Taahhüt 24 aylık yapmıştım ve son 5 ayı kalmış. Son 12 ay iptal etmek istersek ceza bedeli yok diye biliyordum. Yanlış mı biliyorum? Bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar Kablonet kullanıyorum. İnternette %100 paket kaybı olduğu için ping artışı, internette kopma vb. hatalar olmamasına rağmen Online oyunları bazen laglı oynuyorum. Müşteri hizmetleri de internet paket kaybı ne onu bile bilmiyor o yüzden sorunum çözülemiyor. İptal etmeye karar verdim fakat 500 TL istiyorlar. Taahhüt 24 aylık yapmıştım ve son 5 ayı kalmış. Son 12 ay iptal etmek istersek ceza bedeli yok diye biliyordum. Yanlış mı biliyorum? Bilgisi olan var mı?

Yanlış biliyorsunuz, ya 5 ay bekleyeceksiniz ya da 500TL cayma bedeli ödemek zorundasınız. Ayrıca şikayet varda konu açın hemen geri dönüyorlar telefon ile genellikle müşterilerin çoğunluğu oraya bakarak abone oluyor.

Aslında şöyle, yaptıkları indirimin bedelini talep ediyorlar. Ben yeni taahüt yaptırıp, direkt çıkmıştım. Bu sayede sözleşmem yeni başlıyor gözüküyordu. O yüzden indirim bedeli düşük göründü. (Güvence vermiyorum.)

Bazı firmalara geçtiğiniz zaman cayma bedelini bir yere kadar karşılıyorlar, onları araştırabilirsiniz.

Geçmişte hukuk tarafında dediğiniz gibi bir kaç istisnai durum yaşandı fakat artık İSP'ler biz cayma bedeli değil indirimli fatura bedelini istiyoruz diyerek bu duruma hukuk açısından bir set çekmiş durumda bu yüzden uzun zamandır bu konuda olumlu sonuçlanan bir dava yok.

Yanlış biliyorsunuz, ya 5 ay bekleyeceksiniz ya da 500TL cayma bedeli ödemek zorundasınız. Ayrıca şikayet varda konu açın hemen geri dönüyorlar telefon ile genellikle müşterilerin çoğunluğu oraya bakarak abone oluyor.
Lanet ettim bro 3 aydır çözmeye çalışıyorum artık pes ettim. Bir firma mail’e 40 günde 1 cevap verir mi arkadaş? 23 şubatta mail attım hala yanıt bekliyorum.. Son çare iptal ettireceğim

Geri
Yukarı