Kablonet jitter ping dalgalanması sorunu

Xtron

Kilopat
Müşteri hzmetlerine başvurdum bu olaydan dolayı IP adresini değiştirip statik mi ne yaptılar ama bu dalgalanmaya çözüm olmadı pingplotter 5 testlerini aşağıya bırakayım bu değerleri yorumlayabilecek biri var mı? Binam 2 yıllık altyapı geleli 2 yıl bile olmamıştır Türk Telekom'dayken 23 ms sabit alıyordum ama Kablonet'te ping dalgalanıyor sürekili nasıl bir yol izlemeliyim bu sorunu yaşayan var mı teşekkürler şimdiden? PES 2020 myclub oynarken sürekli yukarıda lan simgesi çıkıyor.

Modem arayüzünde kanal ayarları MHz ayarları bant genişliği vs en iyi şekilde ayarlı.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    31,5 KB · Görüntüleme: 237
5-6 sene önce aynı sıkıntı bende de vardı, en sonunda bir anda kesilmişti. Wi-Fi kullanıyorsan sorun modemdendir.

Evet Wi-Fi kullanıyorum ve Türk Telekom kullanırken Wi-Fi kullanıyordum ama böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım 9 senedir Kablonet'e bir geçtim bu sorunla uğraşıyorum 2 3 kere IP adresi değiştirdim modem ayarlarını en iyi şekilde yaptım download uploadımda sıkıntı yok ama şu pingi çözemedim ethernete bağlayınca ping sabitleniyor başka çözüm yolu neler olabilir modem değiştirmekmi ASUS'un modemleri gibi?

Kablonet DOCSIS 3.0 kullanıyor. Bu da +8 ping daha fazla alman oluyor. DOCSIS 3.1 olsa pingler çok düşer. Tavsiyem kablolu bağlanman.

Kablosuz bir çözümü yok mu alttaki arkadaş router demiş ama sistemini pek bilmiyorum port açmak işe yarayabilir mi bir de o 3.1 modem var mı nasıl bir yol izlemeliyim kablosuz olarak?
Kablonet ve Wi-Fi birbirine zıt kelimeler, düzgün Wi-Fi'ye sahip hiçbir modelini bilmiyorum görmedim. Kabloyla bağlan ya da router çek.

Router hakkında bir yazı veya video var mı sistemini pek bilmiyorum ama çözüm olacaksa kullanabilirim modem tarzı bir şeydi sanırım?

Arkadaşın söylediği şeyin senin sorunun ile pek alakası yok, kabloyla sorunu yaşasaydın olabilirdi. Kablosuz da bu sorunu yaşıyorsan sorun modemdendir. Kablosuz sorunu yaşamayan yok neredeyse bu Netmaster modemlerle. Modemi köprü moduna alıp router üzerinden dağıtacaksın interneti veya kablo ile bağlanıp bunlara gerek kalmayacak.

Arkadaşın söylediği şeyin senin sorunun ile pek alakası yok, kabloyla sorunu yaşasaydın olabilirdi. Kablosuz da bu sorunu yaşıyorsan sorun modemdendir. Kablosuz sorunu yaşamayan yok neredeyse bu Netmaster modemlerle. Modemi köprü moduna alıp router üzerinden dağıtacaksın interneti veya kablo ile bağlanıp bunlara gerek kalmayacak.

Router çözüm olacaksa bakabilirim.

Kablosuz bir çözümü yok mu alttaki arkadaş router demiş ama sistemini pek bilmiyorum port açmak işe yarayabilir mi bir de o 3.1 modem var mı nasıl bir yol izlemeliyim kablosuz olarak?

Router hakkında bir yazı veya video var mı sistemini pek bilmiyorum ama çözüm olacaksa kullanabilirim modem tarzı bir şeydi sanırım?
Docsis 3.1 için şirketin harekete geçmesi gerekiyor. Sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Kablo ile bağlanmayı deneyin. Böyle sorunlar için boş yere statik ip almayın veya port açmayın.

DOCSIS 3.1 için şirketin harekete geçmesi gerekiyor. Sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Kablo ile bağlanmayı deneyin. Böyle sorunlar için boş yere statik IP almayın veya port açmayın.

Kabloluda hiçbir sıkıntı yok ping sabitleniyor ama modemi yanıma alma şansım pek yok gibi başka bir çözüm yolu aramaya çalışıyorum. 5GHz laptopum desteklemiyor USB 5GHz alsam 5GHz Wi-Fi'ye bağlansam yine aynı sorunumu yapar?

Geri
Yukarı