Çözüldü Kablonet kutusu nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

furkann_ersin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, binamıza Kablonet tarafından bayağı bir uzun süre önce kutu koyulmuştu ama ne işe yaradığını bilmiyorum. Bu konuda bilgilendirebilir misiniz?
Görseli ekte koyuyorum:

Dosya Ekleri

• IMG_20221217_110310.jpg
    IMG_20221217_110310.jpg
    63,3 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
O dolaba kadar fiber geliyor ve daha sonrasında dolaptan daireye kadar televizyon kabloları ile internet geliyor.
Bu altyapı ile KabloNet'ten 100 Mbps download ve 20 Mbps upload alabilirsiniz.

FTTB tipi DOCSIS altyapı bu.
Hocam müşteri hizmetlerini aradığımda binanıza kadar fiber geliyor ama binanız eski olduğu için fiber kullanmazsınız diyor o zaman kutuyu niye koyuyorsun ek olarak altta ki dükkanda ki abi Kablonet kullanıyor.

Hocam siz merkezde yaşamıyorsunuz o zaman bende de öyle bir sorun oluşmuştu sonra altyapısı güçlü yeni bir binaya geçince orada interneti bağlattık.

Hocam bina eski ve merkeze yakın değil o yüzden altyapı gelişmemiş.

Reis merkeze nasıl yakın değil binanın tam karşısında 2 tane internet santrali ve yan tarafında da internet santrali bulunuyor. Neyse hocam kullanacağımdan değil zaten sadece bilgi almak istedim teşekkürler.

O dolaba kadar fiber geliyor ve daha sonrasında dolaptan daireye kadar televizyon kabloları ile internet geliyor.
Bu altyapı ile KabloNet'ten 100 Mbps download ve 20 Mbps upload alabilirsiniz.

FTTB tipi DOCSIS altyapı bu.

Çözüm

Geri
Yukarı