Kablonet modem çekim gücü nasıl?

Atilla Polat

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Kablonet "güldüren 100" paketine geçiş yapmak istiyorum. İlk defa fiber kullanacağım bu yüzden ne tür bir modem kullanacağımı bilmiyorum. Paket ile "DOCSIS 3.0. modem" kiralayacağım diye biliyorum. Bu modemin çekim gücü veya birkaç kişi internete bağlandığındaki çekin gücü nasıl olur? Birçok forumdan baktım ve birçok kişi modemin kötü olduğunu kendileri ekstra modem aldıklarını söylüyorlar.
Kısaca modemin sinyal gücü geniş mi? Ve yeni modem almama ihtiyacım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablonet "güldüren 100" paketine geçiş yapmak istiyorum. İlk defa fiber kullanacağım bu yüzden ne tür bir modem kullanacağımı bilmiyorum. Paket ile "DOCSIS 3.0. modem" kiralayacağım diye biliyorum. Bu modemin çekim gücü veya birkaç kişi internete bağlandığındaki çekin gücü nasıl olur? Birçok forumdan baktım ve birçok kişi modemin kötü olduğunu kendileri ekstra modem aldıklarını söylüyorlar.
Kısaca modemin sinyal gücü geniş mi? Ve yeni modem almama ihtiyacım var mı?
Kullanıyorum. Modem çok kötü. 2 yan odadan çekmiyor. Extender aldım sorun kalmadı.
Acaba 4-5 kişi bağlanınca ms süresi artıyor mu?
Artmıyor. Sıkıntı yok.

i-KUTU, Digiturk STB, iPhone, televizyon ve duruma göre iki cihaz daha bağlanıyor. Rainbow Six: Siege oynarken 45-55 ms arası gidip geliyor. Herhangi bir ping yükselmesi olmuyor. iPhone yedekleme yapmaya başlarsa ping, 70-100 olabiliyor.

Aynı odada 5 GHz üzerinden rahatlıkla 100 Mbps alınabiliyor, 5-10 metre uzağa gidince de alınabiliyor ama 2.4 GHz ile uzak mesafede çekilemez derecede kötü.

Yeni konular

Geri
Yukarı