Kablonet yüksek ping problemi

Xtron

Kilopat
1.5 aydır Kablonet kullanıyorum. Ani ping yükselişi yaşıyorum. Mail attım eve teknik servis gelip modemi takip altına aldılar. Onlarca IP değiştiriler 100'lük bloktan çıkardılar yine çözüme ulaşamadım. Değerlerim bu şekilde ne yapmam gerekiyor, yardım eder misiniz?
Not: Format atıp driverleri bile güncelledim. Bilgisayarımlık durum bile yok Türk Telekom kullanırken 23 ms sabit alıyordum.

pingplotter.png

Dosya Ekleri

• riotgamesadmini.png
    riotgamesadmini.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 77
Hava durumuna bağlı olarak değişebiliyor kablonette bu değerler, biraz daha sıkıştırın olmazsa farklı İSS geçin.

Hava durumuna bağlı olarak değişebiliyor Kablonet'te bu değerler, biraz daha sıkıştırın olmazsa farklı ISS geçin.

Türk Telekom'dan yeni geçtim Kablonet'e şu anlık ISS değiştirme şansım yok Kablonet'lik bir durum bu ama bir türlü çözemiyorlar değelerimde ortada zaten paket kayıpları vs.

Tarayıcınız üzerinden boş bir web sayfası açarak;

•192.168.0.1 yazıp » Kullanıcı Adı; admin » Parola; admin şeklinde giriş yapılır ve "Gelişmiş Ayarlar" seçilir.

•Kablosuz> Temel> STBC Tx'in "KAPALI" olarak işaretlenir.

•Durum> Güvenlik> Güvenlik Duvarı Koruması "KAPALI" olarak işaretlenir.

•Güvenlik Duvarı> Temel Kurulum> IPv4 Güvenlik Duvarı Koruması "KAPALI" olarak işaretlenir.

•Gelişmiş> Seçenekler> Üstte yer alan ilk 6 seçenekteki etkin kutucuğunun işaretli olmaması gerekiyor.

Şikayetlere genel olarak bu çözümü veriyorlarmış bunları da dener misiniz ekstra?

Tarayıcınız üzerinden boş bir web sayfası açarak;

•192.168.0.1 yazıp » kullanıcı adı; admin » parola; admin şeklinde giriş yapılır ve "gelişmiş ayarlar" seçilir.

•Kablosuz> temel> stbc Tx'in "kapalı" olarak işaretlenir.

•Durum> güvenlik> güvenlik duvarı koruması "kapalı" olarak işaretlenir.

•Güvenlik duvarı> temel kurulum> IPv4 güvenlik duvarı koruması "kapalı" olarak işaretlenir.

•Gelişmiş> seçenekler> üstte yer alan ilk 6 seçenekteki etkin kutucuğunun işaretli olmaması gerekiyor.

Şikayetlere genel olarak bu çözümü veriyorlarmış bunları da dener misiniz ekstra?

Bunlar şu an bende uygulu halde bunları da denedim 1.5 ayım araştırmakla geçti :D.

Bu konudaki şeyleri dener misiniz? Olmazsa farklı modem deneyin, eğer farklı modemle de düzelmezse de BTK'ya şikayet edin.

Dosya Ekleri

• ssss.png
    ssss.png
    32,5 KB · Görüntüleme: 68

Yeni konular

Geri
Yukarı