Kablonet yüksek ping problemi

1.5 aydır Kablonet kullanıyorum. Ani ping yükselişi yaşıyorum. Mail attım eve teknik servis gelip modemi takip altına aldılar. Onlarca IP değiştiriler 100'lük bloktan çıkardılar yine çözüme ulaşamadım. Değerlerim bu şekilde ne yapmam gerekiyor, yardım eder misiniz?
Not: Format atıp driverleri bile güncelledim. Bilgisayarımlık durum bile yok Türk Telekom kullanırken 23 ms sabit alıyordum.

Eki Görüntüle 667127
ben de kablonetle alakalı böyle saçma sapan sorunlar yaşıyorum ve kablonet şu an genel bir sorun olduğunu söylüyor, bence daha fazla çözüm denemeden önce birkaç gün bekleyin, bi de bi şey fark ettim battlefront 2 ve battlefield 5 oynuyorum pingim 140 150 den inmiyor ama aslında hiç ping yok gibi oynuyorum, garip gerçekten

Bu konudaki şeyleri dener misiniz? Olmazsa farklı modem deneyin, eğer farklı modemle de düzelmezse de BTK'ya şikayet edin.

Denedim değerler bu şekilde.
Ben de Kablonet'le alakalı böyle saçma sapan sorunlar yaşıyorum ve Kablonet şu an genel bir sorun olduğunu söylüyor, bence daha fazla çözüm denemeden önce birkaç gün bekleyin, bir de bir şey fark ettim Battlefront 2 ve Battlefield 5 oynuyorum pingim 140 150'den inmiyor ama aslında hiç ping yok gibi oynuyorum, garip gerçekten.

Ama ben geldiğim günder beri yaşıyorum bir ara 2.xxx. XXX oynadığım ipye tracert attı sunucu değerler iyiydi oyuna girdim oyun bitene kadar pingim artmadı bile sonra başka tracert attım 23.xxxli ipye döndü o zaman değerlerde oynadı zaten ping falan derken yine kötüleşti.

Dosya Ekleri

• aas.png
    aas.png
    33,3 KB · Görüntüleme: 32
En son attığınız değerlerdeki DNS ne ise ellemeden girin.

O DNS adresi girili şekilde yapmıştım testi deneyip geliyorum.
En son attığınız değerlerdeki DNS ne ise ellemeden girin.

Sorun hala devam ediyor şimdiki attığım SS'ler lan driverinin ayarları bilgin varsa bu ayalarda hata var mı?
buda üç operatörün test sonuçları dikkat ettiyseniz eğer türkcell 60 ms de her gün tarattığımda 58 60 ms arası çıkıyor nedense ?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    14,4 KB · Görüntüleme: 33
  • 2.png
    2.png
    14,9 KB · Görüntüleme: 30
  • 3.png
    3.png
    15,3 KB · Görüntüleme: 24
  • 4.png
    4.png
    12,6 KB · Görüntüleme: 32
  • 5.png
    5.png
    11,8 KB · Görüntüleme: 26
  • 6.png
    6.png
    11,6 KB · Görüntüleme: 36
  • 7.png
    7.png
    15,3 KB · Görüntüleme: 28
  • 8.png
    8.png
    15,6 KB · Görüntüleme: 33
  • 9.png
    9.png
    15,5 KB · Görüntüleme: 30
  • türkcell.png
    türkcell.png
    18,4 KB · Görüntüleme: 33
  • türksatping.png
    türksatping.png
    18,8 KB · Görüntüleme: 44
  • türktelekom.png
    türktelekom.png
    18,9 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
802.11D'yi aktifleştirin, onun dışında maalesef tekrar ISS ile görüşmeniz gerekiyor.

Hız testi sonuçlarınında sslerini ekledim oraya her testte Turkcell sunucus o ping değerlerinde çıkıyor anormal değil mi ilk başlarda normal çıkıyordu internet kurulduktan 10 15 gün sonra her deneyişimde böyle çıkmaya başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı