Kablonet yüksek ping

Şu internet firmasını kullanıp her bir sorunda markaya cahilce suç atanları çok görüyorum. Sorununuza gelecek olursak modem eski olabilir 2017 öncesi eski modemler sorun yaratmaktadır. İnternet konusunda en iyi hizmet veren firmadır yaptığı çalışmalar giderdikleri arızalar vs. 8 senedir kullanıyorum her bir bilgiye sahibim bende de eski modem vardı kablosuz vasatın üstü ve kabloluda bile ping yaratıyor du ekip geldi modem kiralamak gerek dedi kiraladım 1.5 senedir verdikleri modemi kullanıyorum çok iyi kalite de ping sorunu vs hiç yaşatmamakta ayrıca sinyallerde problem olabilir arıza kayıdı bıraksanız her şeyi ile bakıyorlar zaten Türksat şu an bütün illerde kpi yani altyapı çalışması yapıyor fiber yenileme vs işlemleri yapıyor ben 2 senedir problem yaşamıyorum.

Senin altyapının iyi olması başkalarınınkinin iyi olduğu anlamına gelmez. Modemi Kablonet veriyor. Eğer hata modemden dolayı ise de suç Kablonet'in. Ne de olsa modemi onlar veriyor. Ben 2 yıl boyunca kullandım ve neredeyse hiçbir Allah'ın günü kesintisiz kullanamadım o lanet hizmeti. Aradık cmts bilmemne hatası dediler düzeltiyoz dediler 2 güne yine kesildi yine kesildi. O yüzden bir sorun çıktığı zaman aynı sorun her zaman devam ediyor neredeyse Kablonet'te.

bu arada kullandığım modem infinity 401 ve bazı forum başlıklarında iyi olduğu söyleniyor bu pingleri de kablolu olarak alıyorum belirtmeyi unutmuşum.
Hocam modem bazında problemli olabiliyor. Ben 1 haftada 3 modem değiştim. En son getirdikleri yine bir Netmaster modemdi. Ama sorunlarım çözüldü.
bu arada kullandığım modem infinity 401 ve bazı forum başlıklarında iyi olduğu söyleniyor bu pingleri de kablolu olarak alıyorum belirtmeyi unutmuşum.
Bu arada değişim talep etmekten çekinmeyin. Modem kiralama ücreti veriyorsanız en doğal hakkınız

Hocam modem bazında problemli olabiliyor. Ben 1 haftada 3 modem değiştim. En son getirdikleri yine bir Netmaster modemdi. Ama sorunlarım çözüldü.

Bu arada değişim talep etmekten çekinmeyin. Modem kiralama ücreti veriyorsanız en doğal hakkınız
elbette ödüyorum. son olarak bir şey sorucam müşteri temsilcisinden dns adresi istedim ve 2 adet farklı dns verdiler ek olarak da main server ip vermişti yani ana sunucu ipsi bunu nasıl kullana bilirim veyahut ne gibi etkinlikler yapabilirim.

Şu internet firmasını kullanıp her bir sorunda markaya cahilce suç atanları çok görüyorum. Sorununuza gelecek olursak modem eski olabilir 2017 öncesi eski modemler sorun yaratmaktadır. İnternet konusunda en iyi hizmet veren firmadır yaptığı çalışmalar giderdikleri arızalar vs. 8 senedir kullanıyorum her bir bilgiye sahibim bende de eski modem vardı kablosuz vasatın üstü ve kabloluda bile ping yaratıyor du ekip geldi modem kiralamak gerek dedi kiraladım 1.5 senedir verdikleri modemi kullanıyorum çok iyi kalite de ping sorunu vs hiç yaşatmamakta ayrıca sinyallerde problem olabilir arıza kayıdı bıraksanız her şeyi ile bakıyorlar zaten Türksat şu an bütün illerde kpi yani altyapı çalışması yapıyor fiber yenileme vs işlemleri yapıyor ben 2 senedir problem yaşamıyorum.

Merhaba bende 8 senedir aynı modemi kullanıyorum ve çok memnunum fakat modem salonda olduğu için odamda çekmiyor o yüzden sinyal gücü olarak en iyi modeli hangisi sizce? Hepsi 6₺ zaten ve siz hangisini kullanıyorsunuz?

Merhaba bende 8 senedir aynı modemi kullanıyorum ve çok memnunum fakat modem salonda olduğu için odamda çekmiyor o yüzden sinyal gücü olarak en iyi modeli hangisi sizce? Hepsi 6₺ zaten ve siz hangisini kullanıyorsunuz?
Inifity 401 (eski ve yeni seri modemleri denedim) ve Ubee modemi kullandım. Sinyal gücü en iyi olan UBEE. Ama hız olarak NetMaster. Ubee'nin 70i zor verdiği mesafede NetMaster 80-90 görüyor. Ama NetMaster'in çekmediği yerden de UBEE çekiyor bir tık fazla.

Dipnot: Tüm Netmaster modemler aynı kalitede değil. Tamamen şans. 1 hafta içinde önce kopma probleminden dolayı kullanmış olduğum UBEE modemi değiştirdiler (1.5 yıldır ara ara kopması dışında sorunsuzdu diyebilirim. Evin büyük bölümünden 50-70 mbps arası hızı stabil verebiliyordu) Önce bir NetMaster modem getirip kurdular. 100 Mbps hat değerim ile modemin dibinde 98 Mbps modemden 1.5-2 metre mesafede (arada duvar ve kapı var) 10-35 mbps arasında hız değerleri veriyordu 5 GHz bandı üzerinden. İlk başta şikayet ettiğimde modemin kapasitesi bu router al kullan dediler. Ama sonra canıma tak etti aradım Türksatı 2 kez. Birinde gelip işlem yapmadan router al diyip gittiler yine :D (şuan router aldım uzak odalara dağıtmak için. her türlü şart o onu anladım.) Sonra dedim ki ya ben bu modeme ve bu internete para veriyorum 35 mbps hız nedir? (UBEE 70 mbps rahat veriyordu) Aradım dedim gelin modemi değiştirin. Geldiler değiştirdiler ve şuan o modeme bağlı yazıyorum. Güncel hız testim:
1644279232602.png

(şuan tam dibinde TP-Link RE305 kurulu oda tarafına bakar vaziyette. 5 metre ethernet kablosu aldım gelince koridorun sonuna taşıyacağım kablo ile. şuan sinyaller çakışıyor muhtemelen. sabah TP-Link cihazı kapatır test sonucunu atarım)

Inifity 401 (eski ve yeni seri modemleri denedim) ve Ubee modemi kullandım. Sinyal gücü en iyi olan UBEE. Ama hız olarak Netmaster. Ubee'nin 70i zor verdiği mesafede Netmaster 80-90 görüyor. Ama Netmaster'in çekmediği yerden de UBEE çekiyor bir tık fazla.

Dipnot: Tüm Netmaster modemler aynı kalitede değil. Tamamen şans. 1 hafta içinde önce kopma probleminden dolayı kullanmış olduğum UBEE modemi değiştirdiler (1.5 yıldır ara ara kopması dışında sorunsuzdu diyebilirim. Evin büyük bölümünden 50-70 Mbps arası hızı stabil verebiliyordu) Önce bir Netmaster modem getirip kurdular. 100 Mbps hat değerim ile modemin dibinde 98 Mbps modemden 1.5-2 metre mesafede (arada duvar ve kapı var) 10-35 Mbps arasında hız değerleri veriyordu 5 GHz bandı üzerinden. İlk başta şikayet ettiğimde modemin kapasitesi bu router al kullan dediler. Ama sonra canıma tak etti aradım Türksat'ı 2 kez. Birinde gelip işlem yapmadan router al deyip gittiler yine :D (şu an router aldım uzak odalara dağıtmak için. Her türlü şart o onu anladım.) Sonra dedim ki ya ben bu modeme ve bu internete para veriyorum 35 Mbps hız nedir? (UBEE 70 Mbps rahat veriyordu) Aradım dedim gelin modemi değiştirin. Geldiler değiştirdiler ve şu an o modeme bağlı yazıyorum. Güncel hız testim:
Eki Görüntüle 1298923

(Şu an tam dibinde TP-Link RE305 kurulu oda tarafına bakar vaziyette. 5 metre Ethernet kablosu aldım gelince koridorun sonuna taşıyacağım kablo ile. Şu an sinyaller çakışıyor muhtemelen. Sabah TP-Link cihazı kapatır test sonucunu atarım)

Kardeşim sen iletişim için DC bırakır mısın sana modem ayarı yapacağım büyük ihtimal düzelecek

Arkadaşlar bana yardımcı olabilicek varsa sevinirim. Bende de infinity 401 modem mevcut online olarak fifa 24 yani Fc 24 oynuyorum. Ps5 uzerinden oynuyorum ping degerlerim 50 60. Port acma teknikleri ile birazda olsa ping degerleri dusuyormuş sanırım. Birde modem arayuzunde ps5 icin oncelik verme gibi ayarlar yapılıyormuş. Bilgisi olan bir arkadaşımız varmıdır?
Son birşey daha. Ben başka bir modem alsam suanki infinity 401 modem uzerinden yeni aldigim modeme nasil baglayabilirim? Tesekkurler

Geri
Yukarı