Kablonet'e geçilir mi?

Mrtotc

Decapat
Halihazırda Superonline 25 Mbps sınırsız internetim var ve yakın zamanda taahhüt bitmek üzere beni arayıp duruyorlar bu arada ben de araştırma yaptım ve KabloNet alt yapısının oturduğum yerde olduğunu öğrendim. Sizce KabloNet güldüren 100 kampanyasına geçmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablonet'in ubee modemi var. Evin tam merkezinde duruyor. Nedense 3,4 metre sonra kesilmelerde olmuyor hız düsmeside. Hatta 1 oda uzaktaki TV'den bile 5 GHz de 80 Mbps hız testi aldım. Tabii ki benimki şans eseri gelmiş iyi bir modemde olabilir. Hız konusunda ise dedikleri hızi tam olarak veriyorlar.

Hepsi birbirinden tuhaf. Yine en iyisi İnfinity 401 adlı model. Onda da dediğim gibi bazıları iyi bazıları kötü çalışıyor.
Aklımda o zaman seçim yaptırırlarsa o modemi isteyip rulet oynamış olacam 😊
Kablonet'in ubee modemi var. Evin tam merkezinde duruyor. Nedense 3,4 metre sonra kesilmelerde olmuyor hız düsmeside. Hatta 1 oda uzaktaki TV'den bile 5 GHz de 80 Mbps hız testi aldım. Tabii ki benimki şans eseri gelmiş iyi bir modemde olabilir. Hız konusunda ise dedikleri hızi tam olarak veriyorlar.
İş şansa kaldıysa teknoloji şansı bende yok hocam yandık 😊

Günümüz şartlarında yine fena değil fiyatları. Telekom gibi değil. Geçen @Salih METİN mi dediydi 100 Mbps için 210 TL istediklerini?
Doğrudur hocam. Zira biz fibere geçerken iki kampanya vardı. Birisi pahalı -kazık- diğeri de ona göre nispeten ucuz olan Yüksek Hızda Kat Kat Fırsat paketiydi. O paketin 100 Mbps fiyatı 174 TL idi. 10 TL kiralama ücreti ile 184 TL ödüyoruz.

Ama benim dediğim mevcut TT müşterileri için.

Biz yeni yılda taşındığımızdan kampanyalar çok azdı. Şimdi ise yeni müşterilere 156 TL ile sunuyorlar. Yine de çok pahalı ancak yeni müşterilere göre iyi.

O sizin paket ile alakalıdır. Dediğiniz şey adamların sistemi gereği imkansız. Hız düşümü paket detaylarında yazar. Akşamları yavaşlatılan akıllı sınırsız paketlerdendir.

Bulunduğum apartmanda ve yan apartmanda arkadaşlarım var ikisinde de böyle problemler var pazar günleri özellikle 15 Mbps aldığım oluyor ama akşam saatleri gene arada 50'ye çıkıyor.

Halihazırda Superonline 25 Mbps sınırsız internetim var ve yakın zamanda taahhüt bitmek üzere beni arayıp duruyorlar bu arada ben de araştırma yaptım ve Kablonet alt yapısının oturduğum yerde olduğunu öğrendim. Sizce Kablonet güldüren 100 kampanyasına geçmeli miyim?

25 Mbps hız kullandığınıza göre büyük ihtimal Turkcell'in fiber altyapısından hizmet alıyorsunuz. Benim önerim Kablonet'e geçmeyip @Patrixcs hocamında dediği gibi 200 Mbps paketini alıp internetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Zira Kablonet'e geçerseniz çeşitli sorunlar yaşacağınız kesindir. Örnek olarak verdikleri modemin çekim gücünün zayıf olmasından dolayı evin belirli köşelerinde Wi-Fi ile interneti kullanmak istediğiniz zaman internet hızınız normalinden biraz daha düşücektir ve çevrimiçi oyun oynuyorsanız internete kablolu bağlansanız bile gecikme sürenizde bir miktar artış olacaktır.

Geri
Yukarı