Kablonet'in verdiği Huawei - EG8247W fiber modemi nasıl?

Ping Wi-Fi'de 20 25 arası, kablolu PC de 5 10 arası. Hız Wi-Fi'de 60 75 arası, kablolu PC de 85 95 arası. Gameplus+ da 1.5 saat oyun test ettim. En ufak bir hata, renk kaybı camurlasma ping VS. bir problem olmadı. Şimdilik memnunum. TV de ki görüntüsü olağanustu çok iyi ama maalesef seç izle olan kendi dizi film vs yavan kalmış. Dizileri zaten yok desek yeridir hatta yok diyorum. Ama onları da filmbox, sinema kanalları belgesel kanalları ve net geo Now ile hallettim. Kendi seç izlelerine bakmam bile daha.

Wi-Fi için ping bana bir tık fazla geldi. Modemin çekim gücü nasıl ve rica etsem aşağıda vereceğim adreslere kablolu bir bağlantı ile tracert atabilir misin?

104.18.31.87, vie.valve.net

PC'ye geçtiğim zaman atayım hocam. Modemin gücü 125 M.2 ev de bir uçtan bir uca ne hız da ne ping de değişim yok Wi-Fi ile. Huawei'nin modemini verdiler GPON altyapıların da bunu kullanıyorlar imiş.
Buyur hocam.
Hocam şu da steam üzerinden deneme amaçlı bir oyun indirdiğim de aldığım hız.

Dosya Ekleri

• IMG_20211104_222030.jpg
    IMG_20211104_222030.jpg
    268,9 KB · Görüntüleme: 226
  • IMG_20211104_223609.jpg
    IMG_20211104_223609.jpg
    197,5 KB · Görüntüleme: 221
Son düzenleme:
PC'ye geçtiğim zaman atayım hocam. Modemin gücü 125 M.2 ev de bir uçtan bir uca ne hız da ne ping de değişim yok Wi-Fi ile. Huawei'nin modemini verdiler GPON altyapıların da bunu kullanıyorlar imiş.
Buyur hocam.
Hocam şu da Steam üzerinden deneme amaçlı bir oyun indirdiğim de aldığım hız.

Kablonet'in kendi omurgası içerisindeki ping değerleri gayet iyi fakat yurt dışı çıkışlarında hop sayısı az olmasına rağmen ping yüksek. Tuhafıma gitti açıkçası. Telekom'da yaklaşık 30ms gibi bir değer alıyorum ben. Ping değerleri bir yana hızınızın tamamını eksiksiz alıyorsunuz gibi gözüküyor. Hayırlı olsun hocam. Güle güle kullanın.

5 yıllık bir binaya taşındım. İki ay önce binaya Kablonet fiber getirmiş. Aradım elimdeki modem uygun değilmiş ama bana da bu modemden getirdiler. Bayağı büyük bir modem. Güldüren100 paketini kullanıyorum fakat dedikleri gibi saat 19.00'dan sonra hız 20'ye düşmüyor. Bağlatalı 1.5 ay oldu en ufak bir sorun yaşamadım.

Dosya Ekleri

• IMG_20211023_143050.jpg
    IMG_20211023_143050.jpg
    35,3 KB · Görüntüleme: 230
Merhabba. Kurulum yapıldı. Tek sıkıntı fiber kablosunun bina tesisat telefon hattından olmaması. Evin içinden doğal gaz tesisatina gizleyerek kapı eşiğinden geçirerek modeme kadar hat çektiler. Fazla mesafe olmadığından kabul ettim.
Resimleri ekliyorum,
Bilgisayardan oyun indirme, Online PUBG Call of Duty oynamayaçağım için şimdilik 25Mbps hızını seçtim. 19:00'dan sonra hız 10Mbps düşücekmiş ama düşmedi sonra mi yapılır bilmiyorum. Hız değerleri telefondan bu şekilde 5GHz de,

Modemden cikan anten kablosunu TV'de nereye bagladiniz?

Merhaba arkadaşlar bende kablonete geçiş yaptım.Daireme kadar fiber çektiler ve huawein OptiXstar EG8147x6 gpon modemini taktılar sitesinde gösterdiği cihazdan farklı sanırım fakat Wi-Fi çekim gücü düşük gibi geldi bana bu modemi kullanan kimse var mı deneyimini paylaşırsa sevinirim

Merhaba arkadaşlar bende Kablonet'e geçiş yaptım. Daireme kadar fiber çektiler ve huawein optixstar EG8147x6 GPON modemini taktılar sitesinde gösterdiği cihazdan farklı sanırım fakat Wi-Fi çekim gücü düşük gibi geldi bana bu modemi kullanan kimse var mı deneyimini paylaşırsa sevinirim.

Evet dostum sinyal gücü zayıf.
Bunu bende sonra ögrendim kurdurdugum odada uzak olunca baglantı sorunu yaşıyorum.
Baska bir odaya cekmek istiyorum lakin fiber kabloyu modemden ayıramadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar bende kablonete geçiş yaptım.Daireme kadar fiber çektiler ve huawein OptiXstar EG8147x6 gpon modemini taktılar sitesinde gösterdiği cihazdan farklı sanırım fakat Wi-Fi çekim gücü düşük gibi geldi bana bu modemi kullanan kimse var mı deneyimini paylaşırsa sevinirim
Hangi şehir? O kadar az ki gpob bölgesi kablonette. Büyün modemler öyle Bridge modu kullanın yeni bir Router alıp. Firma modemleri hep kötü.

Yeni konular

Geri
Yukarı