Kablosu kesik eski nesil PS/2 klavyeyi çalıştırma

shaklaban4354

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar elimde eskiden kullanılan ps/2 çıkışlı klavye vardı. Ucunu kesmiştim ve USB kablo bantlamıştım (e doğal olarak olmamıştı artık hangi kafayla yaptıysak). Şu an aradan bayağı geçti ve bunu çalıştırmak istiyorum çünkü ben bunu çok seviyordum :) nasıl çalıştırabilirim ben bunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kestiğiniz parçayı ekleyebilirseniz olur. Belki, çıkma parça bulabilirsiniz. Bilgisayarcılara bakabilirsiniz.

Arkadaşlar elimde eskiden kullanılan ps/2 çıkışlı klavye vardı. Ucunu kesmiştim ve USB kablo bantlamıştım (e doğal olarak olmamıştı artık hangi kafayla yaptıysak). Şu an aradan bayağı geçti ve bunu çalıştırmak istiyorum çünkü ben bunu çok seviyordum :) nasıl çalıştırabilirim ben bunu?
Siyah elektrik bandıyla sarmayı deneyebilirsin ama denemişsin zaten. Bende çok seviyorum bu ps/2 klavye/fareleri. Böyle beyaz renkli oluyorlar bide a4tech mi öyle bir şey, çok hoşuma gidiyor. Çok tatlı ya bu arada kapak resmin, bir yerden hatırlayacağım ama aşırı az bi tanıdıklık, kim bu söyler misin ismini. 😁😂

Kablo rengine göre bağlantıları sağlayın. Eğer baş kısmını kestiyseniz lehim makinesi ile yerlerine tutturmanız lazım.

USB'ye çevirmeyi deneyebilirsin.

Kabloyu onarmalısınız. Başka nasıl çalıştırılabilir ki?
Sen çok şey biliyorsun. Elektrikçi falan olduğuna yemin edebilirim...
Siyah elektrik bandıyla sarmayı deneyebilirsin ama denemişsin zaten. Bende çok seviyorum bu ps/2 klavye/fareleri. Böyle beyaz renkli oluyorlar bide a4tech mi öyle bir şey, çok hoşuma gidiyor. Çok tatlı ya bu arada kapak resmin, bir yerden hatırlayacağım ama aşırı az bi tanıdıklık, kim bu söyler misin ismini. 😁😂
Evet bende bu yüzden çok seviyorum. Genelde daha kaliteli bir kullanımı var. Ama o anki aklımla kesip atmıştım ucunu. Bir gün gidip @Pozitifdeger isimli abinin dediklerini yapacağım. Bu arada profil resmim Windows 7 deki Karakterler temasındaki minyatür adam. Çocukluktan beri çok korkardım bu adamdan. Bir gün profil resmi yapacağım benim de aklıma gelmezdi... :)
Her USB ve PC/2 bağlantı kablolarının data+, channel, g, volt. gibi renklerine göre ayrılır ve bu, converter olmadan olmaz. Ben bunu az önce öğrendim ve sorunu çözdüm galiba. Bu arada bu videoyu izlemiştim...
Her USB ve PC/2 bağlantı kablolarının data+, channel, g, volt. gibi renklerine göre ayrılır ve bu, converter olmadan olmaz. Ben bunu az önce öğrendim ve sorunu çözdüm galiba. Bu arada bu videoyu izlemiştim...
Arkadaşlar herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim. Sorunumu çözdüm. Alın bu da bizim mahalle. Kar yağanlar baksın, yağmayanlar ağlasın...
:)

Dosya Ekleri

• IMG_20210116_212739.jpg
    IMG_20210116_212739.jpg
    86,5 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı