Kablosuz Ağı Modemle Genişletmek

Matadorist

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ben geçen gün alt katta internetin tam olarak çekmemesinden yakındım ve Airties Rt-204 modemi Airties Air 6372 modeline access point olarak bağladım ancak elimde yeterinde kablo yok. Rt-204'ü alt kata alıp kablosuz olarak repeater ya da benzeri bir şey yapabilir miyim? Birkaç gündür araştırıyorum ama tam istediğim gibi bir şey bulamadım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemler eski model ise kanser eder Mesh'de WPA2 desteği yoksa bunu tespit ettiren Air Ties Air6271KN'yi bize verdiği için Koç.Net'e teşekkürlerimizi sunar ...
Air 6372
RT-204'ü AirTies tarihe gömmüş Modem olarak hangisi çalışıyor?

6372 modem olarak çalışıyor dedim diğerini de kurayım da çok etkili sonuç alamıyorum. Yukardan alt kata kablosuz olarak kurmayı başarabilirsem çok daha iyi olacak.

Şimdi baktım da mesh desteği var. Şuanki mesafesi 3-4 metre falan ama aşağıya aldığımda 10 metre yada 7-8 metre civarı olacak. Modemi işaretlediğimde ağ ayarları aynı değil falan birşeyler diyor.

Mesh yapmaya çalıştım ayarların aynısını yaptım ama çalışmadı sanırım.

RT-204'de Router özelliği var mı? yani onunla öteki Modemi görüp ona bağlıcan Wifi'yı tekrarlıcak yalnız nasıl yapılır anlatamam ama kardeşim yapıyor Huawei HG253s Modem var odasında Notebook zayıf yada eski diye TP-Link MR3020 kullanıyor Ethernet ile buna bağıyor MR3020 de HG253s'e kablosuz bağlanıyor.

2015-07-07 13.20.03.jpg

Router özelliği olup olmadığını nerden anlıyacaz ki? MEsh destekliyor ama yapamadım bir türlü.

Mesh için tekrarlayıcı moduna yada köprü moduna falan almamız gerekiyor mu acaba?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı