Kablosuz ağ adaptörü düzgün çalışmıyor

Charlie Stan

Femtopat
Çok uzun zaman süren nedenini bilmediğim bir şekilde kablosuz ağ adaptörümde sorun çıkıyor. Sorunun çıktığı ilk zamanlarda ağ bağdaştırıcıları kısmında kablosuz internet adaptörümde ünlem işareti çıkıyor ve bu hangi durumda olduğunu bilmiyorum. Yeniden başlatıyorum cihazı bazen düzeliyor sorunsuz saatlerce çalışıyor. Bazen de dakikalar sonra yine aynı sorun çıkıyor. Yazılımcı bir tanıdığa götürmüştük o Wi-Fi kartı ile ilgili demişti ve yeni Wi-Fi kartı eklemişlerdi. Cihaz bana geri ulaştığında kablosuz ağ adaptörünün adı değişmişti sanırım aygıtta değişiklik de yapıldı. 3-4 ay sorunsuz kullandım fakat aynı sorunu tekrar yaşamaya başladım. Artık çıldıracak raddeye geldim şimdi de kablosuz ağ adaptörünü açtığımda şöyle bir sorun bildiriyor: "bu aygıt, kullanabileceği yeterli boş kaynak bulamıyor.
Bu aygıtı kullanmak istiyorsanız bu sistemdeki diğer aygıtlardan birini devre dışı bırakmanız gerekecek.
Bu aygıta yaptığınız değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor."
Hangi aygıtı neyi devre dışı bırakmak gerekiyor bilmiyorum bu sorunu ilk yaşadığımda 3-4 ay önceki zamanda böyle bir geri bildirim vermiyordu o zaman sadece bu aygıt düzgün çalışmıyor diyordu fakat şimdi böyle bir sorun bildirdi çözümünü bilen varsa anlatırsa çok mutlu olacağım.

IMG_20230128_005404.jpg

IMG_20230128_004107.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20230128_005404.jpg
    IMG_20230128_005404.jpg
    241,7 KB · Görüntüleme: 6
Herhangi bir wifi hotspot yazılımı kullanıyorsanız ve ya kullanılan sürücülerin bir den fazla yüklü olmasından da kaynaklanan bir durum. Bence wifi adaptörü yazılımlarını temizleyip yeniden kurun. Donanım kaynaklı olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Herhangi bir wifi hotspot yazılımı kullanıyorsanız ve ya kullanılan sürücülerin bir den fazla yüklü olmasından da kaynaklanan bir durum. Bence wifi adaptörü yazılımlarını temizleyip yeniden kurun. Donanım kaynaklı olduğunu düşünmüyorum açıkçası.
Wifi hotspot ne bilmiyorum. Wifi adaptörü yazılımlarını temizleyip yeniden kurun demişsiniz bu kolaylıkla yapılan bir şey mi ve nasıl yapabileceğimle ilgili yardımcı olabilir misiniz. Cihaz yazılımcıdan geldiğinde wifi adaptörleri yani ağ bağdaştırıcıları kısmı yenilenmiş değiştirilmiş gibiydi ama bilmiyorum yeniden kurmamışlardır belki. Cidden şu sorunu çözmek istiyorum can sıkan bir durum açıkçası.

Wifi hotspot interneti farklı cihazlara dağıtan program. Daha önce belki kurup unutmuşsunuzdur diye söyledim.
Bilgisayarınızın üretici internet sitesinde bilgisayar modelinizi aratın ve sürücüleri bulun. Ya da buraya marka ve modeli yazarsanız biz yardımcı olalım bulma konusunda.
Sürücüleri kaldırma konusuna gelince fotografını attığınız sürücüyü kaldırabilirsiniz ama ben hiç anlamam diyorsanız uğraşmayın. Aslında uğraşmanızda fayda var öğrenmeniz açısından ama internetsiz kalabilirsiniz yapamazsanız.

Bence siz yedeklerinizi alın bilgisayarınızı formatlayın. Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanuz zaten çoğu sürücüyü kendisi otomatik olarak indirecek. Daha net bir çözüm yolu olur. Sonrasında eksik kalanlar için yardım isteyebilirsiniz.

Wi-Fi hotspot interneti farklı cihazlara dağıtan program. Daha önce belki kurup unutmuşsunuzdur diye söyledim.
Bilgisayarınızın üretici internet sitesinde bilgisayar modelinizi aratın ve sürücüleri bulun. Ya da buraya marka ve modeli yazarsanız biz yardımcı olalım bulma konusunda.
Sürücüleri kaldırma konusuna gelince fotografını attığınız sürücüyü kaldırabilirsiniz ama ben hiç anlamam diyorsanız uğraşmayın. Aslında uğraşmanızda fayda var öğrenmeniz açısından ama internetsiz kalabilirsiniz yapamazsanız.

bence siz yedeklerinizi alın bilgisayarınızı formatlayın. Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanuz zaten çoğu sürücüyü kendisi otomatik olarak indirecek. Daha net bir çözüm yolu olur. Sonrasında eksik kalanlar için yardım isteyebilirsiniz.

Sürücüleri kaldırma derken yazılımları değil sanırım o kısımdan kaldırdan söz ediyorsunuz şöyle söyleyeyim YouTube'dan falan çok araştırdım yani YouTube baka baka bazı şeyleri biliyorum ama dedikleriniz mi bilemem.
Yedekleri alıp formatla demişsiniz bence de en net çözüm yolu. Yapmamamın sebebi formatla uğraşmak istemediğim için şahsi bilgisayar değil çok ondan format atmadım. Şu korku da var format attıktan sonra da yine sorun çıkar mı diye sürekli formatlamak uğraştırıcı tabii elden başka bir şey gelmezse format atacağım ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Marka: ASUS
Sistem Modeli: X540LA

Format atmak en temiz yoldur. Çünkü bir kaç sürücü aynı anda çalışıyor olabilir. Denemeden sonuca ulaşamazsınız.

Bilgisayarınızın sürücüleri burada : X540LA|Dizüstü Bilgisayar Ev|ASUS Türkiye

İşletim sisteminizi seçin uygun sürücüleri göreceksiniz..
Anladım pc sürücülerine bir göz atacağım sonuç alamazsam format atacağım ilgilendiğiniz için teşekkür ederim tekrar.

Format atmak en temiz yoldur. Çünkü bir kaç sürücü aynı anda çalışıyor olabilir. Denemeden sonuca ulaşamazsınız.

Bilgisayarınızın sürücüleri burada : X540LA|Dizüstü Bilgisayar Ev|ASUS Türkiye

İşletim sisteminizi seçin uygun sürücüleri göreceksiniz..
Formatlama flash bellek olmadan yedeklenmez başka türlü değil mi?

Anladım pc sürücülerine bir göz atacağım sonuç alamazsam format atacağım ilgilendiğiniz için teşekkür ederim tekrar.

Formatlama flash bellek olmadan yedeklenmez başka türlü değil mi?
Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayararı yeniden başlatın. Gelen ekrandan sorun gider bölümünden sıfırlama yapılabilir.

Rica ederim..

Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayararı yeniden başlatın. Gelen ekrandan sorun gider bölümün
Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayararı yeniden başlatın. Gelen ekrandan sorun gider bölümünden sıfırlama yapılabilir.

Rica ederim..
Bilgisayarda yüklediğim programlar, uygulamalar yani dediğim gibi şahsi bir bilgisayar değil çok ondan yedeklenir mi bilgiler onu sordum.

Bilgisayar sahibine önemli dosyaları olup olmadığını sormanızda fayda var. Sanmıyorum önemli dosyaları olduğunu ama yine de sorun. Başka bir yolda içerisinde dosyaları koruyarak sıfırlama işlemidir. Sfırlama esnasında soruyor zaten dosyaların silinip silinmeyeceğini ama en kesin sonuç temiz kurulumdur.

Yedeklemede fotoğraflar v.b. şeyleri flash belleğe ya da CD ye atmanız kurulumdan sonra tekrar bilgisayara atarsınız.

Geri
Yukarı