Çözüldü Kablosuz ağda ping sıçraması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tlhxyz

Hectopat
Merhabalar. ADSL, VDSL ve fiber bağlantısına sahip üç farklı evde bu sorunu yaşadım ve tesadüf olmadığını düşünüyorum.

Kabloluda sabit ping alırken kablosuz ağda anlamsızca ping sıçraması oluyor, kablolunun çok daha stabil olduğunu biliyorum ama sorun anlamsız fantastik sıçramalar.

Şu an bulunduğum yerde kabloyla kullanamadığımdan mecburen kablosuz ağ kullanıyorum ama oyunlarda ciddi anlamda sorun yaşatıyor. Her şey akıcı giderken bir anda ışınlanmalar oluyor, sabit 200 ms ile oynamak bile daha iyi.

YdPqba.jpg

Şu değerlere bakın, 9-10 ölçmede bir ping fırlamış. 2 dakika boyunca test yaptım hep aynı aralıklarla ping sıçraması var. Kablolu bağlantıda bütün değerler 25 ms, yani altyapıda bir sorun olmadığını düşünüyorum.

Bilgisayarın WLAN sürücüsünden kaynaklanan bir sorun olabilir mi?

Çözüm
WLAN Optimizer'da "Disable Background Scan" yapınca sorun düzeldi gibi. Bunu ek yazılıma gerek duymadan sistemden çözme şansımız var mıdır?

zGR3QY.jpg

Anlık test.
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı