Kablosuz bağlantıda pingim az oluyor

Daha fazla  
Merhaba,
Sorunum ping sorunu. Kablosuz laptop ile internete bağlandığım zaman "Valorant, LoL, TF2, Forza, vb." oyununda 20 ping alıyorum. Kablolu bir şekilde bağlandığım masaüstü bilgisayarımda 50 ping, çoğu zamanda 100+ ping alıyorum. 100+ ping aldığım zamanlarda oyundan çıkıp tekrar girdiğimde 50 ping sabit duruyor. Yani anlamadığım nasıl kablosuz daha az ping alıyorum ve neden oyundan çıkıp girmem gerekiyor? sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Modemdeki LAN 1, 2, 3, 4 portlarının hepsinde aynı.

Merhaba,
Sorunum ping sorunu. Kablosuz laptop ile internete bağlandığım zaman "Valorant, LoL, TF2, Forza, vb." oyununda 20 ping alıyorum. Kablolu bir şekilde bağlandığım masaüstü bilgisayarımda 50 ping, çoğu zamanda 100+ ping alıyorum. 100+ ping aldığım zamanlarda oyundan çıkıp tekrar girdiğimde 50 ping sabit duruyor. Yani anlamadığım nasıl kablosuz daha az ping alıyorum ve neden oyundan çıkıp girmem gerekiyor? sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Modemdeki lan 1, 2, 3, 4 portlarının hepsinde aynı.

Hocam masaüstü bilgisayarının Ethernet adaptörü kötü olabilir mi?

Merhaba,
Sorunum ping sorunu. Kablosuz laptop ile internete bağlandığım zaman "Valorant, LoL, TF2, Forza, vb." oyununda 20 ping alıyorum. Kablolu bir şekilde bağlandığım masaüstü bilgisayarımda 50 ping, çoğu zamanda 100+ ping alıyorum. 100+ ping aldığım zamanlarda oyundan çıkıp tekrar girdiğimde 50 ping sabit duruyor. Yani anlamadığım nasıl kablosuz daha az ping alıyorum ve neden oyundan çıkıp girmem gerekiyor? sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Modemdeki lan 1, 2, 3, 4 portlarının hepsinde aynı.

Ethernet ile Wi-Fi'yi aynı DNS (IPv4 ve IPv6) adresine alın(ağ ve paylaşım merkezi). Olmazsa Ethernet kablosunda sıkıntı olabilir ya da sürücü güncellemeyi denersiniz.

Hocam masaüstü bilgisayarının Ethernet adaptörü kötü olabilir mi?
2 Farklı masaüstü bilgisayarda da aynı sonuçları aldım...

Kablo değişip deneyebilirsiniz. Ethernet sürücüsünü güncelleyebilirsiniz.

Olmuyorsa da kablosuz kullanabilirsiniz.
Kablo 30 Metre. Cat6 kablo kullanıyorum. Metrede sorun yok ama belki kablo çok kalitesiz olabilir...

Yeni konular

Geri
Yukarı