Çözüldü Kablosuz erişimi sürekli gidip geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cafer Aksoy

Picopat
Daha fazla  
Millenicom, 100M bps internet kullanıyoruz. Gün içerisinde sürekli internet gidip geliyor. Mesela normal herhangi bir video izlerken en az 5 kere internet kesiliyor 15 20 saniye sonra geri geliyor. Modemi resetlemeyi denedim olmadı. YouTube'da modemin yazılım güncellemesinin yapılması gerektiğini gördüm ve 192 168 1 1 adresine giderek bilgileri girdim, yazılım güncellemesine dair bir bölüm bulamadım. Üstelik bir de internet şifremi değiştirdim ne şifre değişti ne de bir düzelme oldu. Yok mu bana bir çare? ( modem Türk Telekom, 192 168 1 1 adresine girince TP-Link'in ekranı geliyor nedir ne değildir onu da anlamadım)

Çözüm
Evet onu devre dışı yap sonra kaydet sonra kablosuz ayarlarına gel 5 GHz kablosuz adını farklı yap kaydet.
Yok ama sen yine de ekran görüntüsü atar mısın kablosuz ayarlara gelip tekrar bir de telefonda 5 GHz ve 2.4 GHz ayrı ayrı gözüküyor değil mi?
telefonun wifi ayarlarına girdiğimde sadece 1 tane bizim wifi görünüyor sanırım 2.4 5.0 diye ayrılmamış.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (111).png
    Ekran Görüntüsü (111).png
    227,8 KB · Görüntüleme: 7
  • Ekran Görüntüsü (112).png
    Ekran Görüntüsü (112).png
    229,4 KB · Görüntüleme: 7
  • Ekran Görüntüsü (113).png
    Ekran Görüntüsü (113).png
    198,4 KB · Görüntüleme: 7
Kaydete bastın değil mi 5 GHz kablosuz adını farklı yap sonra kaydet gözükmesi lazım bir de WPS ayarlarına gel WPS'i devre dışı bırak kaydet de.

Kaydete bastın değil mi 5 GHz kablosuz adını farklı yap sonra kaydet gözükmesi lazım bir de WPS ayarlarına gel WPS'i devre dışı bırak kaydet de.
tamam hemen yapıp atayım. Bu arada kaydedip sayfa yeniledim kontrol etmiştim

tamam hemen yapıp atayım. Bu arada kaydedip sayfa yeniledim kontrol etmiştim
wps yi ikisi içinde mi devre dışı yapayım? görüntü attım orada var.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (114).png
    Ekran Görüntüsü (114).png
    213,7 KB · Görüntüleme: 5
  • Ekran Görüntüsü (115).png
    Ekran Görüntüsü (115).png
    212,2 KB · Görüntüleme: 5
Yok hocam sadece WPS yazanı devre dışı bırak bir de 5 GHz kablosuz adını farklı yap kaydet.

Yok hocam sadece WPS yazanı devre dışı bırak bir de 5 GHz kablosuz adını farklı yap kaydet.
hocam şşimdi attığım görüntüde 2 seçenek var 2.4 için de wps var 5 içinde var ben ikisine de girio devre dışı bıraktım. Bir de isim değişikliğini nasıl yapacağım

Yeni konular

Geri
Yukarı