Kablosuz fareye geçmeye değer mi?

Daha fazla  
Merhabalar,

Şu anda kullandığım mouse Logitech G402 Hyprerion Fury fakat mouse altındaki pedler yırtılmalardan dolayı deforme olmuş durumda. Çok uzun yıllardır kullanıyorum ve çok memnunum fakat bu sıralar bu bahane ile de kablosuz mouse alsam mı diye düşünüyorum.

Başlıkta da belirttiğim gibi böyle bir geçişe değer mi? Kablosuz kullanan arkadaşlar varsa biraz bilgilendirir misiniz genel olarak artı ve eksi yanlarını?

Bir de aklımdaki mouse bu ama burada da acaba elime küçük kalır ergonomik açıdan rahat edemezsem gibi bir soru işareti de var. Daha önce hep büyük mouse kullandım ve elime oturan mouselardı fakat genellikle pençe şeklinde kullanıyorum. FPS oyunları için kullanacağım çoğunlukla fareyi.

Önerebileceğiniz kablosuz iyidir kullandım memnun kaldım ya da memnun kalırsın diyeceğiniz mouse varsa 400-500 TL bandında önerir misiniz?

Tutuş şeklin nedir?

1646811682885.png

Elindeki fareyle claw grip kullanım tarzı yapabildiysen G305 ile daha da mutlu olursun ama G305 yerine daha iyi bir fare tercih edilebilir.

G402'ye yapı olarak çok benzeyen ama daha iyisi olan Basilisk V2'ye bakılabilir.

Merhabalar,

Şu anda kullandığım mouse Logitech G402 Hyprerion Fury fakat mouse altındaki pedler yırtılmalardan dolayı deforme olmuş durumda. Çok uzun yıllardır kullanıyorum ve çok memnunum fakat bu sıralar bu bahane ile de kablosuz mouse alsam mı diye düşünüyorum.

Başlıkta da belirttiğim gibi böyle bir geçişe değer mi? Kablosuz kullanan arkadaşlar varsa biraz bilgilendirir misiniz genel olarak artı ve eksi yanlarını?

Bir de aklımdaki mouse bu ama burada da acaba elime küçük kalır ergonomik açıdan rahat edemezsem gibi bir soru işareti de var. Daha önce hep büyük mouse kullandım ve elime oturan mouselardı fakat genellikle pençe şeklinde kullanıyorum. FPS oyunları için kullanacağım çoğunlukla fareyi.

Önerebileceğiniz kablosuz iyidir kullandım memnun kaldım ya da memnun kalırsın diyeceğiniz mouse varsa 400-500 TL bandında önerir misiniz?

Ben de G402 kullanıyorum. Bu zamana kadar kablosuz fare de kullandım. İçlerinden bir kaçı Logitech'di. Kablolu fare ile aşağı yukarı aynı fiyatta olan kablosuzlar pek kaliteli değildi. Gecikme gerçekten fazlaydı. Özellikle bataryası biraz zayıflamaya başladığında çok sık yaşanıyordu. Bütçenizi arttırıp kaliteli kablosuz fare alamayacaksanız kablolu fare ile devam etmenizi öneririm.

Razer Basilisk X Hyperspeed kablosuz mouse'u şu anda kullanıyorum. Kesinlikle tavisye etmiyorum. Hiç memnun değilim. Bu yorumum eğer fps oyunları oynayacağım diyorsan. İlk aldığımdan beri tuşlarda bir şekilde gecikme var. Düğmeye basıyorum ve ms'lik de olsa geç ateş ediyor. Özellikle yüzyüze çatışmalarda çok eksik kalıyor. Garantiye gönderdim ama sorun yok dendi. Ayrıca mousepad olarak Razer'ın kendi mousepadini kullanmazsan onda da benim ilk başlarda yaşadığım gibi sıkıntılar yaşayabilirsin.

G900 ya da G903 tam sana göre. 5 sene önce ikinci elden 200 liraya falan almıştım. Hala kullanıyorum aşırı memnunum.

Kablosuz mouse inanılmaz rahatlık. G305 modelini 2 yıldır kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Atmış olduğum linkten 50 TL daha ucuza alabilirsiniz. İsminin G304 olmasına takılmayın ikisi de aynı.

Geri
Yukarı