Kablosuz internet kablolu internet olarak nasıl kullanılır?

Mermaids

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bulunduğum yer itibarıyla bölgesel olarak internet hızında düşme ve donma sorunları yaşıyorum. TTNET, Vodafone vs bunun gibi şirketlerin altyapısı burada henüz bulunmuyor. Evimin yakınında bir baz istasyonu var. İnternet sağlayıcımla görüştüğümde bana baz istasyonunun internet(Wi-Fi) hızında ve kopmalarda etkili olduğunu sinyalleri dağıttığını söyledi. Kablolu olarak internete bağlanın tarzında bir öneride bulundu. Kablolu internet kurulumunu yaparken ev telefonuna sahip olmam şart mı yoksa bunun farklı bir yöntemi var mıdır?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Şart değil fakat olayı anlamaya çalışıyorum. Sanırım sizin evde router(modem)'den gelen Wi-Fi'ye bağlanıyorsunuz fakat baz istasyonları bu kanalda kopmaya neden oluyor. Bu durumda modemin arka tarafındaki Ethernet çıkışlarına Ethernet kablosu ile bağlantı yaparak interneti kablolu olarak kullanabilirsiniz.

Ya da uydu interneti tarzı bir durumdan mı bahsediyorsunuz. Sizi tam olarak anlayamadım.

Hocam Superbox gibi taşınabilir internet kullanıyorsanız modem ile bilgisayarı Ethernet kablosu ile bağlayın. Altyapıdan hizmet alıyorsanız yukarıdaki mesaja bakabilirsiniz.

Şart değil fakat olayı anlamaya çalışıyorum. Sanırım sizin evde router(modem)'den gelen Wi-Fi'ye bağlanıyorsunuz fakat baz istasyonları bu kanalda kopmaya neden oluyor. Bu durumda modemin arka tarafındaki Ethernet çıkışlarına Ethernet kablosu ile bağlantı yaparak interneti kablolu olarak kullanabilirsiniz.

Ya da uydu interneti tarzı bir durumdan mı bahsediyorsunuz. Sizi tam olarak anlayamadım.
İnterneti uydu üzerinden kullanıyorum. Ethernet kablosunun bir ucunu laptopa diğer ucunu modeme taktım. Ama konuda ne yapacağımı bilemediğim için sorun yaşıyorum. Kablolu internet için ayrıca bir kurulum yapmam gerekiyor sanırım. Kablolu bağlantı için splitter cihazı gerekmiyor mu? Splitter cihazının çıkışlarında modem ve telefon çıkışları yer alıyor. Kablolu bağlantıyı seneler önce kullanmıştım. Bağlantı kurmayı bile hatırlamıyorum. Konu hakkında bilginiz varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

İnterneti uydu üzerinden kullanıyorum. Ethernet kablosunun bir ucunu laptopa diğer ucunu modeme taktım. Ama konuda ne yapacağımı bilemediğim için sorun yaşıyorum. Kablolu internet için ayrıca bir kurulum yapmam gerekiyor sanırım. Kablolu bağlantı için splitter cihazı gerekmiyor mu? Splitter cihazının çıkışlarında modem ve telefon çıkışları yer alıyor. Kablolu bağlantıyı seneler önce kullanmıştım. Bağlantı kurmayı bile hatırlamıyorum. Konu hakkında bilginiz varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Eski adsl dönemleri... O uygulama eskiden vardı artık kullanılmıyor.

Hocam Superbox gibi taşınabilir internet kullanıyorsanız modem ile bilgisayarı Ethernet kablosu ile bağlayın. Altyapıdan hizmet alıyorsanız yukarıdaki mesaja bakabilirsiniz.
Superbox kullanmıyorum. Yardımınızdan dolayı teşekkür ederim.
Eski adsl dönemleri... O uygulama eskiden vardı artık kullanılmıyor.
Peki şu anda ev telefonu olmadan kablolu nasıl bağlanabilirim?

Superbox kullanmıyorum. Yardımınızdan dolayı teşekkür ederim.

Peki şu anda ev telefonu olmadan kablolu nasıl bağlanabilirim?

Üzgünüm ama altyapınızın olması lazım. ISS'ler bağlantıyı yapıyor. Sanırım şu anda kullandığınız uydu interneti ile baz istasyonları çakışıyor. Bunun çözümünü bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı